odbojka

Odbojkarji sezono začeli s točko

4.10.2015 | 09:00 | STA/B. B.

Salonit Anhovo : Krka 3:2 (-20, 17, 25, -22, 7)

Kanal - Novo sezono so včeraj začeli tudi odbojkarji. V prvem krogu državnega prvenstva je Krka gostovala v Kanalu, kjer je po ogorčenem boju dvoboj izgubila v petem nizu.

Kanalci so v tekmo vstopili v vlogi favorita, toda Dolenjci so jim v preteklosti že povzročali veliko težav in tudi tokrat so bili s svojo borbenostjo in odlično igro prek centrov povsem enakovredni tekmeci. Prav nič čudnega ne bi bilo, če bi iz Kanala odnesli ugodnejši izid. Na koncu, potem ko so izenačili na 2:2, pa jim je vendarle zmanjkalo moči, tako da so se morali zadovoljiti s točko.

Krka je tekmo odlično začela. Z odličnimi servisi, pri katerih je blestel predvsem Valentin Turk, je bila ves čas v prednosti. Domači, ki so igrali brez okrepitve, nekdanjega reprezentanta Saše Gadnika, so imeli težave pri organizaciji igre, tako da je moral trener Leon Schilling hitro menjati podajalca. Namesto Luke Krivca je vstopil Irenej Karnel, ki je bil boljši, toda zaradi slabega sprejema je bil Salonit v prvem nizu brez zmožnosti.

Drugi niz je bil obratna slika prvega in Kanalci so brez težav izenačili na 1:1, v tretjem pa so večji del niza zaostajali, a nato v napeti končnici rezultat preobrnili v svojo korist. Tretjo zaključno žogo je izkoristil Karnel.

Nesrečno izgubljeni niz Krke ni zmedel. Tokrat je bila ona tista, ki je tekmece lovila, jih pred samo končnico tudi ujela in povedla s 23:20, kar je bilo dovolj, da si je zagotovili točko. A nato je Krki zmanjkalo moči, v "tie breaku" je Salonit povedel s 5:1, prednost pa do konca le še povečal.

Krka bo v naslednjem krogu gostila National Žirovnica, tekmovanje v drugi ligi, kjer nastopata Kekooprema Žužemberk in SEP Mokronog pa se bo začelo čez dva tedna.

Salonit Anhovo: Gadnik, Česnik 7, Šarič, Karnel 2, Kovačič, Dos Santos 4, Jerončič, Čabarkapa 17, Okroglič 11, Krivec, Tomić 16, Savičić.

Krka: Brulec 10, Ožbalt, Erpič 9, Vrhovšek, Kosmina 15, Kastrevec, Vesel, Drobnič 1, Pucelj, Bregar 16, Klobčar 2, Turk 16.