Prvi derbi sezone Krki

4.10.2015 | 10:10 | B. B.

Novo mesto - Dolenjski derbi v prvi rokometni ligi je na domačih tleh dobila Krka, ki je v odločilnih trenutkih znala zadržati nalete Trima. Riko je na tekmi s Slovenj Gradcem vse rešil že v prvem polčasu, Dobova se je v petek iz Izole vrnila s točko, Sevnica pa je gostila Celje že v sredo.

Krka : Trimo Trebnje 28:26 (12:13)

Tudi na prvi medsebojni tekmi v sezoni so odločale malenkosti, smetano pa so na koncu pobrali izbranci domačega trenerja Mirka Skoka.

V dvorani Marof, kjer se je zbralo skoraj 500 ljudi, se je od prve minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Trebanjci so na velik odmor odšli z minimalno prednostjo (13:12), izenačeno pa je bilo tudi v nadaljevanju, vse dokler ni Krka z delnim izidom 7:0 ušla na 26:20.

To je bilo dobrih sedem minut pred koncem, a če je kdo mislil, da je zmagovalec že odločen, se je zmotil. Trebanjci so pritisnili na vso moč, v zadnji minuti znižali celo na 26:27, a se jim za razliko od prejšnjega kroga tokrat vendarle ni izšlo.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z desetimi in Jan Jurečič s šestimi zadetki, v trebanjski pa je Rok Skol dosegel sedem golov.

Mirko Skoko, trener Krke: "Mislim, da smo v prvem polčasu naredili preveč napak v napadu, obramba je še nekako delovala, in prav te napake so nas stale tega, da se nismo odlepili že v prvem delu. V drugem polčasu smo se sprostili, obramba je delovala, pa tudi vratarja sta začela braniti. Na koncu so igralci spoštovali dogovor in vesel sem, da so točke ostale doma, pred čudovito publiko, ki nas je bodrila in naredila odlično vzdušje".

Jernej Papež, Krka: "Vidi se,da smo še neizkušeni, tako napeto končnico bi morali odločiti že prej. Res ne vem, kaj nam je bilo, da smo sedem minut pred koncem zapravili prednost šestih golov. Upam, da se bomo iz tega kaj naučili, k sreči se je vse dobro končalo in šteje le rezultat."

Krka: Baznik, Jeraj, Rašo 2, Jurečič 6 (1), Lavrič 1, Didović 2, Okleščen 3, Pršina, Irman 2, Jakše 2, Kovačič 1, Furdi, Papež 10 (3), Orlič, Adamčič, Klobčar 1.

Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Pernovšek, Djurdjević 2, Florjančič 4, Skol 7 (3), Kotar 2, Sušin 3, Željko, Udovič 4, Sašek 2, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 2, Mikec, Urbič.

Riko Ribnica : Slovenj Gradec 2011 39:27 (20:9)

Riko Ribnica: Leban 5, Fink 8, Atanasov 1, Grebenc 8, Abrahamsberg 1, Skušek 3 (1), Knavs 1 (1), Pucelj 1, Pahulje 1, Nosan 10, Klarič, Perovšek, Batinič, Košmrlj.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter 1 (1), Zbičajnik 1, Banfro, Suholežnik 1, Doberšek 2, G. Levc, V. Levc 4, Hartman, Voršič 6, Kobold 1, Poklič 5, Podstenšek, Malus 6, Soldo.

Istrabenz Plini Izola : Dobova 25:25 (14:13)

V izenačeni tekmi je pri izidu 24:24 tri minute pred koncem do zadetka prednosti prišla Dobova, vendar je Izolčanom z golom v zadnji minuti uspelo najprej izenačiti, na koncu pa so imeli celo napad za zmago.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 3, Čolič, Božič 6 (2), Stepančič 2, Selišnik, Žgavec, Čosić 1, Kecman, Vončina, Vukovič 2, Gjerek 4, Velkavrh 7, Konig, Matijašević, Madžarević.

Dobova: Vojin 2, Miklavič 9 (5), Zagran 5, Stajnko, Rožman 1, Humek, Toporišič, Baznik, Kučič 1, Supančič, Koprivc 1, Mlakar 1, Hotko 5, Blaževič.

Sevnica : Celje Pivovarna Laško 11:38 (6:17)

Sevnica: Dražetič, Brečko, Krnc Ž. 1, Zagode, Brglez, Gorenjak, Krnc D., Grušovnik 1, Kuhar 1, Brilej, Bezgovšek 3, Flisek, Krnc J. 1, Ranevski 4, Mrgole, Praznik.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Simonič, Blagotinšek, Ivić 2, Babarskas 5, Janc 2, Razgor, Marguč 6 (2), Poteko 1 (1), Kodrin 7, Fižuleto 1, Patrianova 4 (1), Dobelšek 3, Pešić 1, Mlakar 1, Žvižej 5 (1).