Na gostovanju zmagala le Krka

11.10.2015 | 08:50 | STA

V včerajšnjih tekmah 6. kroga 1. NLB Leasing lige so rokometaši Krke gostovali v Slovenj Gradcu, Dobova v Škofji Loki, Riko Ribnica pa v Kopru. Zmagali so le Novomeščani.

Slovenj Gradec 2011 - Krka 27:31 (17:15)

* Športna dvorana, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Knez (Ajdovščina).

* Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter, Zbičajnik 2, Banfro, Suholežnik, Doberšek 3, G. Levc, V. Levc 5, Hartman 3, Voršič 4, Kobold, Krevs, Poklič 3 (1), Malus 7, Soldo.

* Krka: Brajer, Jeraj, Rašo 2, Jurečič 5, Lavrič, Didović 5, Okleščen 3, Bevec, Pršina, Baznik, Irman 1, Jakše, Kovačič 4, Papež 6 (3), Orlič 4, Adamčič, Klobčar 1.

* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 1 (1), Krka 4 (3).

* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8, Krka 6 minut.

Novomeščani so osvojili tretji par točk v tej sezoni in se zavihteli v zgornjo polovico lestvice, Slovenjgradčani ostajajo prikovani na dno lestvice z vsega eno točko.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, najprej je bolje kazalo gostom, ki so v 13. minuti povedli z 9:6, a so Korošci v nadaljevanju izničili zaostanek in v 27. minuti povišali na +3 (16:13), polčas pa zaključili z dvema goloma prednosti (17:15).

Druga polovica tekme je minila v prevladi dolenjskih rokometašev, ki so v 38. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (20:20), dve minuti kasneje povišali na 22:20. V 54. minuti so si priigrali pet golov prednosti (27:22), lepo zalogo v zadetkih pa zanesljivo ubranili do konca dvoboja.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Jernej Papež s šestimi goli, za poraženo pa je Jaka Malus dosegel sedem zadetkov.

Izjava trenerja MRK Krka Mirka Skoka: "Z igro v prvem polčasu nikakor ne morem biti zadovoljen, pa tudi vratarji niso bili na nivoju, saj smo od sedemnajstih golov dobili gotovo deset golov z razdalje desetih metrov. Fantje v napadu niso igrali tako, kot smo se dogovorili pred tekmo. V drugem polčasu so spoštovali dogovor, povedal sem jim, da moramo napade usmeriti na levo stran, kar se je v končni fazi tudi obrestovalo. Fantom še enkrat čestitam za zmago, ki so si jo pošteno prigarali, pohvalil pa bi povratnika po poškodbi Timona Orliča in vratarja Jeraja, ki je bil v drugem polčasu v tisti pravi formi".

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, iz Novega mesta pa bo gostila Koper 2013. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.

Urbanscape Loka - Dobova 27:24 (14:13)

* Dvorana Poden, gledalcev 200, sodnika: Kočevar in Klančar (oba Ribnica).

* Urbanscape Loka: Rakovec, Šibanc 2, Gartner, Jenko-Bogdanić 7, Kavčič 6, Štrempfelj, Korošec, Dolenec, Cingesar 2, Bradeško, Pajntar, Rant 3, Rebič 1, Kete 4, M. Vrbinc 2, A. Vrbinc.

* Dobova: Vojin 2, Miklavčič 2, Zafran, Stajnko, Rožman 2, Humek, Fajfar, Toporišič, M. Baznik, Kavčič, Kučič 2, Supančič, Ferkulj 4, Mlakar, Hotko 12 (5), Blaževič.

* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 2 (0), Dobova 6 (5).

* Izključitve: Urbanscape Loka 6, Dobova 12 minut.

Gorenjski rokometaši so pričakovano osvojili novi točki in se povzpeli na peto mesto, odpor novincev na prvoligaški sceni pa so strli šele v drugem polčasu.

Izbranci domačega trenerja Bojana Čotarja so se v prvi polovici tekme kar "mučili" s tekmeci iz Posavja. Na velik odmor do odšli z minimalno prednostjo (14:13), v drugem polčasu pa vendarle uveljavili svojo moč, imeli pobudo in postopoma lomili odpor tekmecev iz Dobove. Slabih deset minut pred koncem dvoboja so si priigrali šest golov prednosti (25:19) in odločili tekmo sebi v prid.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj razpoložen Tim Jenko-Bogdanić s sedmimi, v gostujoči pa Izidor Hotko z 12 zadetki.

Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, Dobova pa bo gostila mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.

Koper 2013 - Riko Ribnica 27:25 (17:12)

* Dvorana Bonifika, gledalcev 700, sodnika: Kavalar (Celje) in Majer (Trebnje).

* Koper 2013: Vran, Ponikvar, Grzentič 4, Krečič 4, Matijaševič, Gašperšič 5, Moljk 1, Gorela 2, Zugan, Rapotec 3, Smolnik 2 (1), Soklič 4 (1), Marić, Ravlija, Bratković 2.

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 4 (2), Fink 3, Atanasov, Kljun, Grebenc 1, Abrahamsberg 3, Skušek, Knavs, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 8, Batinič 2, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (2), Riko Ribnica 2 (2).

* Izključitve: Koper 2013 12, Riko Ribnica 18 minut.

* Rdeči karton: Košmrlj (50.).

Koprčani tudi po obračunu z Ribničani ostajajo hit elitnega državnega tekmovanja. Povratniki na veliko sceno so v šesti tekmi dosegli že peto zmago in so na visokem tretjem mestu v državnem prvenstvu. V zgornji polovici lestvice so tudi Ribničani, na dosedanjih tekmah pa imajo polovičen izkupiček.

Rokometaši iz dežele suhe robe so sijajno odprli tekmo v Bonifiki in povedli s 5:2, nato pa so varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića vendarle ujeli pravi ritem in v 15. minuti izenačili na 7:7, minuto kasneje pa povišali na 8:7. Do 22. minute se je odvijal izenačen boj (10:10), končnica prvega polčasa pa je minila v prevladi domačinov, ki so na velik odmor odšli z lepo prednostjo petih golov (17:12).

Koprčani v nadaljevanju niso popustili niti za ped, v 43. minuti so povišali na +6 (21:15), pet minut kasneje pa tudi najvišjo prednost na tekmi (23:16). V nadaljevanju so malenkostno popustili, a zmage niso ogrozili.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Rok Gašperšič s petimi goli, izkazal pa se je vratar Jure Vran, ki je zbral kar 21 obramb. V gostujoči zasedbi je Blaž Nosan zabil osem zadetkov.

Zasedba iz Kopra bo v prihodnjem krogu gostova v Novem mestu, iz Ribnice pa bo gostila Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.