odbojka

Na gostovanju do prve zmage

18.10.2015 | 08:45 | STA/B. B.

Triglav Kranj - Krka 1:3 (25, -23, -22, -17)

Novo mesto - V tretjem krogu državnega prvenstva so odbojkarji Krke prvič zmagali. V Kranju so bili po porazu v prvem nizu s 3:1 boljši od domačega Triglava, za katerega je to prvi poraz v sezoni.

Do prvega tehničnega odmora si nobena od ekip ni priigrala prednosti, Kranjčani so igrali odlično v napadu, gostje so izkoristili nekaj slabših sprejemov domačih odbojkarjev in izid je bil 8:7. Ko se je nato razigral Matej Kök, so triglavani ponovno prišli do vodstva dveh točk, ki so ga držali do drugega tehničnega odmora, Janko Bregant pa je zakrivil time-out gostov, ko je lepo zaključil protinapad.

Premor je Krki pomagal, saj so znižali na točko zaostanka, po time-outu Saša Ropa pa celo povesti za točko. "Krivda" je bila predvsem na strani Gregorja Puclja, ki je z dobrimi servisi poskrbel celo za vodstvo Krke. Matej Kök je domače po še enem odmoru spet popeljal v vodstvo, a le za točko. V izenačenem zaključku tekme so bili spretnejši domačini.

V drugem nizu se je spet izkazal Matej Kök, tokrat z neubranljivima servisoma. Krka je vzela odmor pri zaostanku z 1:4. Po njem so Dolenjci zaigrali bolje in podobno kot v prvem nizu prišli v vodstvo s 6:4. Dve točki prednosti so gostujoči odbojkarji držali še naprej, saj so kranjski napadalci nekoliko premedlo igrali v protinapadih in gosti so se z lahkoto ubranili, Turk pa je s servisi prednost povišal na štiri točke.

Ko je na servis prišel Svit Hafner, so Kranjčani ujeli priključek. Pri Krki se je na servisu izkazal Valentin Turk, ki je tudi prisilil domače še v drugi odmor. Kranjčani so po neutrudnem lovu goste le ujeli pri 20. točki. Podobno kot prvi se je tudi drugi niz odločal povsem v zaključku, a tokrat so bili bolj zbrani gostje, ki so prvi prišli do zaključne žoge in poravnali izid na 1:1.

Tretji niz je Triglav začel bolj samozavestno, nato pa so gostje spet prevzeli pobudo ter predvsem z dobrim nadzorom plasiranih žog v sredino polja povzročali Kranjčanom veliko težav v obrambi. Ko pa so domači popravili servis, so prišli tudi do vodstva dveh točk. Dve lepi točki je z blokom dosegel Rok Rezar in ob drugem tehničnem odmoru so gostje zaostajali za štiri točke. Pucelj se je spet izkazal na servisu ter pomagal gostom do priključka na točko zaostanka. Pri Kranjčanih je spet nekoliko zašepal sprejem servisa in gostje so izid poravnali. Niz je zaključil Valentin Turk, saj Kranjčani niso mogli ubraniti njegovega začetnega udarca.

V četrtem nizu je Triglav sicer dobro začel, nato pa povsem popustil in prvi tehnični odmor so dobili gostje z 8:4. Dva neubranljiva servisa Mateja Köka sta Krkino prednost prepolovila. Gostje so se spet zbrali, delali so precej manj napak in vodstvo povišali na pet točk, Kranjčani pa so v nadaljevanju povsem popustili, tako da je Krka zasluženo osvojila tudi tretji niz in zmago v Kranju.

Naslednji krog bo že v sredo, Krka pa bo ob 20. uri v Marofu gostila Panvito Pomgrad.

Triglav Kranj: Lužovec 7, Hafner 4, A. Kök, Maček, Bregant 20, Uršič 4, Bežek, Kos 2, Mali, M. Kök 18, Rezar 6, Borič, Pleša, Jovanov.

Krka: Brulec, Ožbalt, Erpič 4, Vrhovšek, Kosmina 17, Kastrevec, Vesel, Drobnič 9, Pucelj 2, Bregar 19, Klobčar, Turk 18.