nogomet

Na Obali brez zadetkov

1.11.2015 | 09:05 |  STA/B. B.

Luka Koper : Krka 0:0

Novo mesto - Nogometaši Krke v 16. krogu državnega prvenstva so na gostovanju v Kopru iztržili točko. Ekipi sta se razšli brez golov, Krka pa je na lestvici po točkh ujela Rudarja.

Vratom Krke je prvi zagrozil. Patrik Posave, ko je v 13. minuti streljal z 20 metrov z desne strani. Strel je bil močan, z obrambo pa se je izkazal vratar Miodrag Mitrović. Deset minut pozneje so imeli veliko priložnost krkaši, prodor Josipa Fučka, ki je po preigravanju po desni strani pritekel pred vrata domačih, pa se ni končal uspešno, saj je streljal v zunanji del mreže. V 32. minuti je dlani koprskega vratarja Kristjana Kahline po dobrem strelu s 25 metrov ogrel Jamillu Collins, a je ostalo pri 0:0. Pet minut pred koncem polčasa pa je po kotu z leve strani v kazenskem prostoru Kopra nevarno streljal Marin Perić, njegov strel pa je končal slabega pol metra prek gola.

Najbližje golu na tekmi je bila Krka že v 22. sekundi nadaljevanja, ko je po strelu Fučka z več kot 20 metrov domače rešil okvir vrat. V 57. minuti je Josip Ivančić je stekel sam proti golu gostov, a je njegov strel v dvoboju iz oči v oči vratar Novomeščanov Mitrović ubranil. Fuček je nato nekaj minut zatem naredil napako, ko je vračal žogo proti svojemu golu, Jaka Štromajer se je nenadoma znašel sam pred Mitrovičem, a nenadejanega darila koprski napadalec ni znal izkoristiti.

Pet minut pred koncem pa je Hysen Memolla po prodoru streljal, a za las prek vrat. Minuto pred koncem pa je Leo Ejup požrtvovalno z drsečim startom rešil svoj gol po strelu Gorana Galešića.

* Luka Koper: Kahlina, Andrejašič, Guberac, Rahmanović (od 83. Vekič), Ivančić, Štulac, Posavac (od 58. Galešič), Pavić, Memolla, Hadžić, Štromajer (od 75. Lotrič).

* Krka: Mitrović, Bogdan, Fuček, Mojstrovič (od 76. Kostanjšek), Ejup, Marotti, Collins, Welbeck-Maseko, Perić, Kastrevec (od 80. Novinić), Dangubić (od 88. Dangiekan).

* Rumeni kartoni: Rahmanovič, Pavić, Hadžić; Perić, Mojstrović, Marotti,