Sutjeska presenetila Krko

15.11.2015 | 08:05 | B. B./STA

Krka : Sutjeska 58:66 (17:23, 31:42, 42:53)

Novo mesto - Komaj so košarkarji Krke pokazali, da zmorejo igrati dobro, so že vse tudi pokvarili. Sinoči so pred domačimi gledalci izgubili z zadnjeuvrščeno Sutjesko in tako prekinili niz treh zmag v ligi ABA.

Varovanci trenerja Ivana Velića so zveste privržence razočarali tako s porazom kot prikazano igro. Sutjeska je bila že v prvem polčasu gospodar na parketu, saj je imela še enkrat višji odstotek zadetih metov iz igre - 60:30 odst. Tudi v nadaljevanju je vse do zadnje četrtine nadzorovala potek dogodkov.

Krka je v zadnjih desetih minutah vendarle strnila obrambo, zaigrala bolj kolektivno v napadu in z delnim izidom 16:0 (!) prišla v vodstvo (56:53). A pokopal jo je igralec, ki se je pred tem prav osmešil pri izvajanju prostih metov. Branilec s 190 centimetri Nikola Pavličević je s črte prostih metov zgrešil vseh osem poskusov (!), v zadnji minuti in pol pa je zadel dve ključni trojki. Najprej za ponovno vodstvo Črnogorcev (57:56), nato pa še za odločilnih 62:56.

Krka bo v naslednjem krogu lige Aba gostila (21. 11.) gostila Cibono, še pred tem pa jo v torek v pokalu Fiba čaka gostovanje v Portu.

Ivan Velić, trener Krke:  "V tekmo smo šli popolnoma brez energije in nismo se držali dogovorjenega pred tekmo. Na ta način smo razigrali igralce Sutjeske, dovoljevali smo jim lahke koše, nismo delali prekrškov pred bonusom. V drugem polčasu je bilo energije več. Uspeli smo jih uloviti, imeli celo možnost za zmago, a vprašanje je, če bi bila ta zaslužena. Na koncu je Spasojević zadel trojki in zasluženo so zmagali. To, da smo imeli kar nekaj poškodb ni alibi, opozarjali smo, da je Sutjeska dobro moštvo in njihovo stanje na lestvici ni merilo. Želel bi se zahvaliti Sinovcu, ki je igral na lastno odgovornost, saj je včeraj imel operacijo zoba. Poškodbe ne smejo biti izgovor, tisti, ki so lahko igrali, bi morali biti boljši."

Ive Ivanov, igralec Krke:  "Tekma je bila zelo čudna. Cel čas smo lovili nasprotnika, na koncu pa prišli do priložnosti za popoln preobrat. Za to nam je zmanjkalo moči, zadeli so dve trojki in na koncu zasluženo zmagali."

Dušan Dubljević, trener Sutjeske:  "Čestitam igralcem za pomembno zmago. Že v nekaterih preteklih tekmah smo zapravili zmago. Pozna se, da v zadnjem času dobro treniramo. Igra postaja bolj tekoča, odločilna pa je naša obramba, ki je za našo igro ključna. Dobili smo le 58 točk in tako se niti naša serija zapravljenih metov v zadnji četrtini ni poznala."

Igor Čvorović, igralec Sutjeske: "Velika zmaga za nas. Zmago smo potrebovali, da se izvlečemo iz serije porazov. Naredili smo vse, kar smo se dogovorili pred tekmo. Imeli smo manjšo krizo v zadnji četrtin, ko osem minut nismo zadeli, a na koncu le dosegli zelo pomembno zmago."

Krka: Tratnik 2, Ivanov 7 (3:4), Sinovec 4 (4:4), Rojc 10 (6:11), Lalić 14 (2:3), Katnić 8 (2:2), Mulalić 2, Kastrati 7 (1:2), Dimec 4 (2:3).

Sutjeska: Pavličević 10 (0:8), Čalasan 3, Albijanić 9 (1:2), Spasojević 12 (4:6), Popović 6 (1:2), Čvorović 7, Korač 5 (2:2), Žižić 3, Šalić 11 (3:3).

Met za tri točke: Krka 4:20 (Kastrati 2, Katnić), Sutjeska 9:19 (Pavličević 2, Šalić 2, Korač, Žižić, Čvorović, Popović, Čalasan).