Krka v Portu opravila nalogo

18.11.2015 | 10:05 | B. B.

Novo mesto - Krka je v 4. krogu skupine G evropskega pokala Fibe na gostovanju v podaljšku z 87:83 ugnala Porto in si praktično že zagotovila nadaljevanje tekmovanja.

Krka je vodila praktično za celo tekmo a nikoli za več kot 11 točk, ki si jih ne nabrala do začetka zadnje četrtine (67:56). Takrat so krkaši nekoliko popustili v obrambi, kar so domači izkoristili in začeli topiti zaostanek. V 39. minuti so celo povedli s 73:72, a je Kastrati s trojko Krko ponovno povedel v vodstvo.

Da Silva je 51 sekund pred koncem izenačil na 75, Rojc pa je zgrešil dve priložnosti za Krkino zmago. V podaljšku se je takoj na začetku odkupil s trojko, Lalič je povečal na 80:75. Porto se je približal na 79:80, a je Sinovec (24 točk, 7 skokov) po minuti odmora odgovoril s trojko za mirnejše nadaljevanje v katerem je tri točke prispeval še Ivanov, Mulalić pa je 11 sekund pred koncem Krko odpeljal na 87:81.

Krka ima zdaj tri zmage in en poraz in če bo še neporaženi Fraport danes zmagal v Leidnu, si je z zmago v Portu tudi teoretično zagotovila nadaljevanje med 32 najboljših klubov.

Krka: Stefan Sinovec 24, Jure Lalić 22, Ive Ivanov 13, Matej Rojc 7, Igor Tratnik 5, Mirko Mulalić, Luka Lapornik in Žiga Dimec po 4, Erjon Kastrati 3 in Dušan Katnić 1.