Zagrozili le na začetku tekme

18.11.2015 | 21:20 | M. M., STA

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v današnji tekmi 11. kroga 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Trimo s 36:23 (15:10). Gostitelji zavoljo zahtevnega sobotnega obračuna z madžarskim velikanom iz Veszprema in dejstva, da imajo v vsega šestih dneh na tekmovalnem programu kar tri tekme na domačem in mednarodnem prizorišču, niso igrali na polno, a vseeno dovolj kakovostno za zanesljivo zmago nad Trebanjci.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so imeli v uvodnih dvajsetih minutah nekaj težav z Dolenjci (10:8), v nadaljevanju pa so vendarle zagospodarili na igrišču. Že na polčasu so si priigrali pet golov prednosti (15:10), v drugi polovici tekme pa so svojo zalogo v zadetkih neprestano plemenitili do končnih +13.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Gal Marguč z osmimi in Blaž Janc s sedmimi goli, v gostujoči pa je Luka Florjančič dosegel osem, Rok Skol pa sedem zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 25. novembra, gostovala v Slovenj Gradcu, trebanjska pa tri dni kasneje v Škofji Loki.

Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje 36:23 (15:10)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 267, sodnika: Košir (Preddvor) in Teršek (Hrastnik).

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Dobaj, Blagotinšek 3, Ivić 1, Janc 7, Marguč 8 (1), Poteko 4, Zarabec 2, Dujmovič 1, Kodrin 3, Fižuleto 2, Patrianova 2, Dobelšek 1, Pešič 1, Žvižej 1.

* Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Urbič, Djurdjević, Florjančič 8 (3), Murčehajić 3, Skol 7, Sušin, Željko, Sašek 1, Pernovšek 1 (1), Mlakar 2, T. Grandovec, Mikec 1 (1).

* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (1), Trimo Trebnje 6 (5).

* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Trimo Trebnje 4 minute.