odbojka

Tekma z ACH bi se lahko končala tudi drugače

21.11.2015 | 09:35 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji novomeške Krke so se dobro upirali državnim prvakom iz Ljubljane, nekdaj blejskemu ACH, a kaj več od častnega poraza jim ni uspelo iztržiti, saj so jim v zaključku vseh treh nizov ni uspelo unovčiti tistega, kar so si priigrali pred tem.

Odbojkarji ACH so v Novo mesto prišli s slabo popotnico s porazom z Vojvodino in v primeru slabega izida v Novem mestu bi se kaj lahko zgodilo, da bi moral trener Bogdan Kotnik, ki je pred leti vodil tudi odbojkarice novomeškega TPV, zapustiti svoje mesto.

Pa vendar posadka kapetana Andreja Flajsa, sevniškega odbojkarja, ki je svojo športno pot začel v Mokronogu, v športni dvorani Marof ni delovala najbolj prepričljivo, saj ni bilo čutiti, da gre za tekmo med dvema kakovostno zelo različnima moštvoma, državnimi prvaki in udeleženci lige prvakov in moštvom s sredine lestvice domače lige, ki v njej nastopa z izključno domačimi igralci oziroma odbojkarji z nekoliko širšega novomeškega območja.

V prvem nizu so bili Novomeščani ves čas tik za petami gostov, ki nikakor niso mogli priti do izdatnejše prednosti, na novomeški strani pa sta prednjačila predvsem tokrat izvrstno razpoložena Martin Kosmina in Valentin Turk. Ko so se krkaši gostom v zaključku niza približali na 23:24, je že zadišalo po preobratu, a so Ljubljančani svojo četrto zaključno žogo izkoristili.

Drugi niz so bolje začeli Novomeščani, ki so nazadnje vodili z 10:9, potem pa so gostom za trenutek pustili pobudo in ACH je sredi niza vodil z 18:14. V Zaključku se je Novomeščanom še uspelo približati na dve točki, več pa ne.

V tretjem nizu je šlo Novomeščanom še bolje, povedli so s 14:9 in imeli igro v svojih rokah vse do izenačenja pri 19:19, potem pa je tekmo z nizom točk odločil prav ACH-jev kapetan Andrej Flajs.

Po tekmi je bilo v domači vrsti čutiti kar malo razočaranja, saj je bilo jasno, da bi brez nekaterih neumnih napak lahko iztržili bistveno več, a zdaj se morajo pripraviti na pomembnejše tekme. V sredo jih čaka prva tekma četrtfinala pokala proti ravenskemu Fužinarju doma ob 20. uri, v petek, 27. novembra, se bodo prav tako doma ob 20. uri pomeril na prvenstveni tekmi s Salonitom, 9. decembra pa bodo na povratni tekmi četrtfinala pokala v Ravnah odločali o uvrstitvi na zaključni turnir pokalnega tekmovanja.

Krka : ACH Volley 0:3 (-23, -22, -20)

Krka: Brulec 11, Ožbalt, Vrhovšek, Kosmina 13, Erpič, Vesel, Drobnič 1, Pucelj 1, Bregar 6, Lindič, Klobčar, Turk 11, Plot.

ACH Volley: Flajs 14, Jereb 4, Kozlowski, Kozamernik 9, Walker 13, Purić, Ledinek, Satler, Pleško, Jurić 3, Donik, Kumer, Mochalski, Terpin.