Premagali Cibono

21.11.2015 | 22:15 | STA, M. M.

Pri Krki je odlično predstavo prikazal tudi Jure Lalić. (Foto: B. B., arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 11. krogu lige Aba premagali Cibono z 90:86 (28:13, 49:41, 69:61). Po spodrsljaju prejšnji teden doma proti zadnjeuvrščeni Sutjeski so se krkaši nocoj vrnili v zmagovalne tirnice. Proti Ciboni so zabeležili četrto zmago v zadnjih petih tekmah v ligi Aba in so tako z izkupičkom 6-5 z naskokom najuspešnejša slovenska ekipa v regionalnem tekmovanju. Hkrati tudi edina, ki je v 11. krogu zmagala.

Novomeščani so tekmo proti Zagrebčanom začeli izjemno motivirano. Nekaj minut je bila izenačena, nato pa so varovanci trenerja Ivana Velića prestavili v višjo prestavo in z delnim izidom 15:0 pobegnili na 30:13. Ta naskok do polčasa niso ohranili (49:41), tako da se je tekma v drugem polčasu praktično začela znova.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zaključku. Stefan Sinovec je ohranil mirno roko s črte prostih metov (12:13, 23 točk, 9 skokov, indeks 30), na drugi strani pa se prvi strelec tekme James Brian Florence (28 točk, trojke 6:10) ni znašel in zmaga je ostala v dvorani Leona Štuklja.

Pri Krki je odlično predstavo prikazal tudi Jure Lalić, ki je 24 točk dosegel ob metu 7:9 za dve točki, 10:14 s kazenske črte (indeks 35), in je kandidat za naziv MVP kroga.

Krko v prihajajočem tednu čakata dve zahtevni preizkušnji; v sredo bo v pokalu Fiba gostila neporaženi Frankfurt, v nedeljo pa bo gostovala pri Mega Leksu.

Krka - Cibona 90:86 (28:13, 49:41, 69:61)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Vojinović, Zurapović (oba Srbija), Obrknežević (BiH).

* Krka: Ivanov 15 (1:1), Sinovec 23 (12:13), Rojc 9 (1:2), Lalić 24 (10:14), Mulalić 10 (1:1), Dimec 2 (2:2), Lapornik 7 (0:1).

* Cibona: Florence 28 (4:7), Krušlin 1 (1:2), Hukić 5 (2:2), Rozić 14 (4:6), Jagodić 14 (6:10), Joksimović 9, And. Žižić 11 (1:2), Anž. Žižić 4.

* Prosti meti: Krka 27:34, Cibona 18:29.

* Met za tri točke: Krka 5:17 (Mulalić 3, Sinovec, Lapornik), Cibona 12:28 (Florence 6, Joksimović 3, Rozić 2, Hukić).

* Osebne napake: Krka 31, Cibona 28.

* Pet osebnih: Katnić (34.), Rojc (40.).