rokomet

Tretja zaporedna zmaga krkašic, Brežičanke izgubile

23.11.2015 | 11:20 | M. M., foto: ŽRK Krka

Stopiče - V 8. krogu 1.A DRL so rokometašice Krke gostile mlado ekipo iz Ljubljane. Kot so sporočili iz kluba, so obiskovalci v začetku prvega polčasa spremljali zelo izenačeno igro. Gostje so uspele z dolgimi napadi izigravati obrambo domačink in se na takšen način dobro upirale favoriziranim domačinkam. V nadaljevanju prvega polčasa pa so se domačinke le zbrale in zaigrale agresivno v obrambi ter si z nekaj lepimi akcijami v napadu priigrale tri zadetke prednosti, s katerimi so odšle na odmor (13: 10).

V začetku drugega polčasa so krkašice pokazale agresivno igro in tako povedle za štiri zadetke (15 :11), a gostje iz Ljubljane se niso predale. V 45. minuti jim je uspelo celo izenačiti na 18:18 in tekma je bila ponovno odprta. Po taktično vzeti minuti odmora domačega trenerja so Novomeščanke prikazale »pravi juriš«. Z odlično obrambo, izvrstno izvedenimi napadi in predvsem z natančnimi streli so popolnoma povozile mlade rokometašice iz Ljubljane. Trener gostij je v 53. minuti še želel preprečiti zmago domačink, vendar je z napačno taktično potezo in spremembo obrambe le še pripomogel k višji razliki v prid domačih igralk. Do konca tekme so tako Ljubljančanke uspele doseči le še štiri zadetke, domačinke pa kar 10. Tekma se je končala z rezultatom 28:22. Čestitati pa velja tudi Ljubljančakam za prikazano igro, ki včeraj ni zadostovala za zmago, so zapisali v sporočilu za javnost v ŽRK Krka.

Pri domačih sta bili s po šestimi zadetki najbolj strelsko razpoloženi Nina Leskovec in Urška Vidic, pri gostjah pa je devet zadetkov dosegla Natalija Kundija.

Karmen Korenič : »Sigurno smo iz tekme v tekmo boljše, moramo pa le upoštevati, da smo imele v prvem delu nekoliko težje tekme kot sedaj. Pa vendar se ne oziramo na nasprotnice, poizkušamo igrati svojo igro in v vsako tekmo vstopamo maksimalno skoncentrirane. Kljub prostemu vikendu bomo teden izkoristle in ga odtrenirale maksimalno in formo prenesle v sledeče tekme. »

Urška Vidic: »Vsaka tekma se začne z rezultatom 0:0, prav tako se je današnja. Oboji smo imeli eneke možnosti za zmago, čeprav smo veljale za favoritinje današnjega obračuna. Skozi celotno srečanje sem verjela v ekipo in v končno zmago, za katero pa smo se veseeno morale kar potruditi. V zadnjih 15 minutah se je videlo, da imamo veliko več znanja in izkušenj, prav tako je naša klop taktično delovala veliko bolj učinkovito in zrelo od nasprotne. Želela bi pohvaliti vse svoje soigralke, s kolektivno igro smo tekmo pripeljale do zaslužene zmage. Čestitke tudi nasprotni ekipi za prikazan odpor.«

ŽRK KRKA : RK LJUBLJANA 28:22 (13:10)

Športna dvorana Stopiče; Sodnika: Nikolič D. in Pirc I.

ŽRK Krka:

Korenič Karmen, Hajdinjak Tina, Leskovec Nina 6, Ražem Nina 4, Kramar Petra 1, Rudman Tjaša 4, Veble Tjaša, Mrmolja Dominika 5, Vidic Urška 6(1), Papež Tina, Žlajpah Urška 1, Radojčič Urška, Legan Katja, Završnik Manca 1

Trener: Salvador Kranjčič

RK LJUBLJANA:

Arhanič Tjaša, Senčur Jona, Prepeluh Julija, Kujundžič Katarina, Urbančič Urša, Hočevar Lara 2, Žabjek Nina 5, Vučko Hana 3, Jantol Barbara, Černivec Adrijana 1, Medić Martina, Curk Neža, Kundija Natalija 9, Tomasovič Aleksandra 2

Sedemmetrovke: Krka 3(1), RK Ljubljana 6(5)

Brežičanke izgubile

V 8. krogu so Brežičanke gostovale v Škofija, kjer jih je gostila ekipa ŽURD Koper. Posavke so v dvorani Burja sprva povedle in držale aktiven rezultat vse do konca prvega dela igre, ko so si Koprčanke priborile dva zadetka prednosti. Rezultat ob polčasu je bil 17:15. V drugem delu so Brežičanke izid znova izenačile , a je zadnjih pet minut pripadlo domačinkam, ki so izkoristile kratko klop gostij in ob koncu zmagale s 33:28, so sporočili iz kluba.

Za ŽRK Brežice so nastopile: Savnik, Muc 6, Predanič 1, Hotko A. 2, Hotko K.1, Pavlič, Medved 4, Geč, Gramc 10, Vegelj, Budič 3.

Trener: Djapo Zlatan