Sevnica in Dobova ostajata v spodnjem delu lestvice

23.11.2015 | 11:35

Sevnica, Dobova - Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 11. kroga 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Sevnico s 23:19 (11:11). Rokometaši Kopra 2013 pa so bili v gosteh boljši od igralcev Dobove s 30:24 (12:14).

Rokometašem iz Ribnice v dosedanjem delu državnega prvenstva še ni steklo, v Sevnici so po dokaj povprečni predstavi dosegli svojo šesto zmago in zadržali osmo mesto, medtem ko so Sevničani z vsega dvema osvojenima točkama na zadnjem mestu.

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so šele v zadnjih petnajstih minutah strli odpor bojevitih rokometašev iz Sevnice. Po izidu 16:16 je končnica dvoboja minila v znamenju rokometašev iz dežele suhe robe. Pred tem so si gosti sami grenili življenje, ob tem zapravili kar šest sedemmetrovk, v nasprotnem primeru bi že zdavnaj razrešili vprašanje o zmagovalcu.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Peter Batinič z devetimi goli, v poraženi pa je Jure Gorenjak dosegel pet zadetkov.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 25. novembra, gostila velenjsko Gorenje, sevniška pa bo štiri dni kasneje gostovala pri novomeški Krki.

Sevnica - Riko Ribnica 19:23 (11:11)

* Dvorana OŠ, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

* Sevnica: Leben, Brglez 1, Popovič 2, Brečko 2, Ž. Krnc, Gorenjak 5 (1), Grušovnik 2, Kuhar, Brilej 2 (1), Bezgovšek 2, Flisek, Kolman, Krnc, Ranevski 3, Mrgole.

* Riko Ribnica: Bajt, M. Grebenc, Perovšek, Leban 4, Fink 4, Celmins 1, J. Grebenc 1, Knavs, Skušek 2 (1), Pucelj, Abrahamsberg, Nosan 2, Kljun, Batinič 9 (4), Atanasov, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Sevnica 4 (2), Riko Ribnica 11 (5).

* Izključitve: Sevnica 14, Riko Ribnica 14 minut.

* Rdeči karton: Gruškovnik (59.).

Tokrat favoriti Koprčani

Rokometaši Kopra 2013 so, kot omenjeno, v 11. krogu 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Dobovo s 30:24 (12:14).

Koprčani so z nekaj težavami dosegli osmo zmago v državnem prvenstvu in se po številu točk izenačili s tretjeuvrščenimi Ormožani, medtem ko so rokometaši iz Dobove še naprej v spodnjem delu lestvice, na dosedanjih tekmah so zbrali le tri točke.

Rokometaši iz Kopra in Dobove so še v minuli sezoni igrali v drugi ligi, na tokratnem dvoboju pa so bili Koprčani veliki favoriti. A njihova predstava v prvem polčasu je bila zelo slaba, naredili so kopico napak, vse to pa so gostitelji s pridom izkoristili in v 18. minuti povedli z 9:6.

Na veliki odmor so se podali z dvema golom prednosti (14:12), a so jih gosti hitro ujeli in v 33. minuti izenačili na 15:15, štiri minute kasneje pa so jim gosti ušli na dva gola (16:18). Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so v zadnjem obdobju tekme vendarle ujeli pravi ritem, vseskozi so bili za korak ali dva hitrejši od gostiteljev, po njihovem vodstvu s 26:20 v 50. minuti pa je bilo jasno, da bosta točki romali na Obalo.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Uroš Rapotec z devetimi goli, v domači pa je Adam Seferović dosegel sedem zadetkov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 25. novembra, gostila mariborski Branik, Dobova pa bo dva dni kasneje gostovala pri ljubljanskemu Slovanu.

Dobova - Koper 2013 24:30 (14:12)

* Športna dvorana, gledalcev 250, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Sok (Ormož).

* Dobova: Supančič, Blaževič, Miklavčič 1, Koflek 1, Zafran 3, Humek 1, Seferović 7, Toporišič 1, T. Baznik, Kučič 2, Kaučič 1, Koprivc 2, Mlakar 1, Hotko 4 (1).

* Koper 2013: Ponikvar, Vran, Grzentič, Vlah 9 (4), Krečič 4, Matijaševič, Gašperšič 2, Moljk 1 (1), Gorela, Zugan, Rapotec 9, Smolnik 1, Soklič 1, Bratković 3.

* Sedemmetrovke: Dobova 1 (1), Koper 2013 5 (5).

* Izključitve: Dobova 10, Koper 2013 10 minut.