odbojka

Odbojkarji dobili gol na domačem igrišču

26.11.2015 | 12:05 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji novomeške Krke so sinoči na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije doma s 3:1 premagali ravenski Fužinar. Potem ko so v prvem nizu suvereno s 25:18 opravili z gosti, se jim je v drugem ustavilo, Ravenčanom pa je uspevalo prav vse in izid je bil izenačen, oziroma, kot se je v nogometnem žargonu izrazil nekdanji jugoslovanski reprezentant in nekoč kasneje tudi trener novomeških odbojkarjev Bojan Brulec, so Novomeščanom zabili gol v gosteh.

Da je bil drugi niz izgubljen povsem po nepotrebnem, se je izkazalo v nadaljevanju srečanja, ko je očitno slabo telesno pripravljenim gostom s Koroške pošla sapa in so Novomeščani igraje prišli do zmage z izidoma 25:20 in 25:17 v preostalih dveh nizih.

Na preostalih tekmah četrtfinala je murskosoboška Panvita v gosteh s 3:1 premagala kranjski Triglav, kanalski Salonit je nekoliko presenetljivo v gosteh s 3:2 ugnal kamniški Calcit, ACH pa je doma pričakovano suvereno ugnal Maribor.

Jutri ob 20. uri se bodo odbojkarji Krke v 12. krogu prve lige pomerili s Salonitom, povratna tekma četrtfinala pokala pa bo na Ravnah v sredo, 9. decembra.