Krka pričakovano premagala Sevnico, sedmi poraz Trima

30.11.2015 | 09:00 | STA, M. M.

Novo mesto, Škofja Loka - Rokometaši novomeške Krke so v tekmi 12. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Sevnico z 32:27 (20:14). Igralci Urbanscapa Loke pa so bili boljši od trebanjskega Trima s 25:23 (10:12).

Novomeščani so pričakovano ukanili Sevničane in zadržali visoko mesto na prvenstveni lestvici, zadnjeuvrščene Sevničane pa čaka še krčevit boj za ohranitev prvoligaškega statusa.

Gostitelji so šele v končnici prvega polčasa nekoliko lažje zadihali, ko so dvakrat povedli z osmi goli prednosti (18:10 in 19:11). To je bila dovolj visoka zaloga za mirno nadaljevanje in tekmo brez stresne končnice, čeravno so Sevničani v sami končnici malce ublažili visok poraz, a v nobenem trenutku niso ogrozili domače rokometaše.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj Jernej Papež z osmimi, v gostujoči pa Nikola Ranevski s petimi zadetki.

Sevniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, novomeška pa bo gostovala v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 5. decembra.

Krka - Sevnica 32:27 (20:14)

* Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Černigoj.

* Krka: Baznik, Jeraj, Rašo 2, Jurečič 3, Lavrič 4, Didović 7, Okleščen 1, Pršina, Irman 2, Jakše, Udovč, Kovačič 1, Furdi, Papež 8 (5), Klobčar 4.

* Sevnica: Leben, Brglez, Brečko 4, Ž. Krnc 1, Gorenjak, Župevc, Gruškovnik 4, Kuhar, Brilej 4, Bezgovšek 3, Flisek, Kolman, J. Krnc 2, Ranevski 5 (2), Mrgole 1.

* Sedemmetrovke: Krka 5 (5), Sevnica 2 (2).

* Izključitve: Krka 6, Sevnica 2 minuti.

* Rdeči karton: Didović (53.).

Urbanscape Loka - Trimo Trebnje 25:23 (10:12)

Škofjeločani so s sedmo zmago napredovali na šesto, Trebanjci pa navzlic sedmemu porazu ostajajo na devetem mestu v 1. NLB Leasing ligi.

Na Gorenjskem se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Prvi polčas so dobili izbranci gostujočega trenerja Romana Šavriča, ki so si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali tri gole prednosti (11:8). V začetku drugega so jih domači rokometaši hitro ujeli, razburljivosti pa ni manjkalo vse do zadnjega zvoka sirene. Dobro minuto pred koncem so gosti z golom Luke Florjančiča znižali na 23:24, zadnji žebelj v dolenjsko krsto pa je zabil Aleks Kavčič, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec dvoboja.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, trebanjska pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 5. decembra.

* Dvorana Poden, gledalcev 400, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

* Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Pajntar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 6, Gartner, Jenko-Bogdanić 4 (3), Kavčič 7, Jesenko, Korošec, Dolenec 2, Bradeško 1, Rant, Bergant, Kete 4.

* Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Urbič, Djurdjević 4, Florjančič 4, Murčehajić, Skol 2 (1), Kotar 3 81), Sušin 4, Potočnik, Udovič 2, Sašek 4, Pernovšek, Mlakar, T. Grandovec, Mikec.

* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Trimo Trebnje 3 82).

* Izključitve: Urbanscape Loka, Trimo Trebnje minut.