Tragični junak je bil Mirko Mulalić

30.11.2015 | 10:00 | STA, M. M.

Beograd - Košarkarji Krke so v 12. krogu lige Aba po podaljšku izgubili z Mega Leksom s 77:84 (26:16, 40:44, 59:58, 71:71). Novomeščani so zapravili lepo priložnost, da bi ekipi Mega Leksa zadali prvi poraz na domačem terenu in da bi sami vpisali peto zmago v zadnjih šestih nastopih v ligi Aba. A ker v zaključku rednega dela niso bili dovolj natančni, so se morali zadovoljiti s šestim porazom ter zdaj petdesetodstotnim izkupičkom.

Novomeščani so odlično začeli tekmo, imeli po zaslugi 70-odstotnega meta iz igre kmalu 10 točk naskoka, a zavoljo slabega zapiranja prostora pod obročem so se gostitelji, ki so imeli v prvem polčasu kar 13 skokov v napadu, do odmora približali ter povedli.

Odločitev o zmagovalcu je tako padla v zaključku. Krka tokrat ni imela razpoloženega posameznika; tragični junak je bil Mirko Mulalić, ki je v zadnji četrtini zgrešil cel kup metov. Dosegel je sicer 11 točk, a je bil njegov met iz igre 3:15. Ob njem je priložnost za zmago v rednem delu zapravil tudi Matej Rojc. V podaljšku so košarkarji iz Sremske Mitrovice hitro prevzeli pobudo in prišli do devete zmage v ligi.

Krka bo naslednji dve tekmi igrala pred domačo publiko, a proti vodilnima ekipama; najprej 7. decembra s Crveno zvezdo, nato pa še z Budućnostjo.

Mega Leks - Krka 84:77 (16:26, 44:40, 58:59, 71:71)

* Dvorana Pinki, gledalcev 1500, sodniki: Hordov, Vovk (oba Hrvaška), Mitrovski (Makedonija).

* Mega Leks: Aranitović 5 (1:2), Jaramaz 14 (2:4), Ivanović 13 (7:10), Luwawu-Cabarrot 20 (7:10), Kaba 12 (2:4), Simeunović 4 (2:2), Nikolić 3, Janković 13 (3:4).

* Krka: Ivanov 10, Sinovec 16 (4:4), Rojc 6 (2:2), Lalić 20, Katnić 7, Mulalić 11 (2:3), Lapornik 7 (3:3).

* Prosti meti: Mega Leks 24:36, Krka 11:12.

* Met za tri točke: Mega Leks 6:29 (Luwawu-Cabarrot 3, Jaramaz 2, Nikolić), Krka 6:32 (Mulalić 3, Sinovec 2, Katnić).

* Osebne napake: Mega Leks 20, Krka 30.

* Pet osebnih: Lapornik (38.), Rojc (44.), Katnić (45.), Kaba (45.).