odbojka

Najprej so jih razbili, potem pa komaj zmagali

13.12.2015 | 08:05 | STA/I. V.

Trener Rojc je tokrat dal priložnost mlademu reprezentantu Sergeju Drobniču (levo), ki jo je imenitno izkoristil, dosegel 17 točk in tekmo v petem nizu s 16. točko Krke tudi odločil. (Foto: I. Vidmar)

Valentin Turk je bil tokrat najboljši mož v dresu Krke. (Foto: Brin Vidmar)

Novo mesto - Odbojkarji Krke so suvereno dobili prva dva niza tekme s kranjskim Triglavom, potem pa se jim je ustavilo in na koncu je o zmagovalcu odločil peti niz, ki jim ga je uspelo dobiti šele na razliko.

Dvoboj med Krko in Triglavom je bil razburljiv do samega konca. Postregel je s preobratom, ki pa ga Kranjčani - varovanci Saša Ropa, ki so igrali brez mladinskega reprezentanta Mateja Köka in zaostajali že z 0:2 -  niso izpeljali do konca.

Pa čeprav so imeli na krilih razpoloženega Mokronožana Janka Breganta, nekdanjega odbojkarja Krke, za to lepo priložnost, saj so v odločilnem nizu zapravili dve zaključni žogi za zmago. Niso ju izkoristili, tako da sta dve točki ostali doma, ena pa je odšla v Kranj. Za to sta najbrž najbolj zaslužna Valentin Turk, ki je dosegel 22 točk (6 asov), in pa Miha Bregar (5 blokov), slednji se je izkazal z dvema blokoma v zaključku. Svoje delo pa je zelo dobro opravil tudi Sergej Drobnič.

Novomeščani so tekmo odlično začeli, v prvem nizu so z zanesljivim sprejemom tekmece povsem nadigrali. Po bloku Turka so že vodili s 6:2, nato prednost le še večali. Gosti so prišli k sebi šele ob koncu prvega niza, zato pa so bolje začeli drugega, po bloku Nejca Uršiča so prišli do vodstva 4:1. A uspešni trenutki so bili kratkotrajni, Dolenjci so jih hitro ujeli, odločilno prednost pa so si priigrali ob koncu, ko je s servisi zablestel Turk, njegovo delo pa nadgradil Grega Erpič v bloku. Serijo točk ob koncu je končal prav Turk z asom, ki je pomenil izid 25:18 in vodstvo Krke z 2:0.

A že začetek tretjega niza je napovedal, da za domače ne bo šlo vse gladko. Gorenjci so povedli s 7:2, do konca pa z zanesljivo igro prednost le še večali. Tudi v četrtem nizu so hitro prišli do lepega vodstva, povedli so s 7:3 in po bloku Breganta tudi z 9:4. Toda nato se ustavili, domači so jih 14. točki ujeli, izenačeno je bilo tudi pri izidu 17:17. Sledilo je nekaj napak, Kranjčani so osvojili tri zaporedne točke, niz pa dobili s 25:20.

"Tie break" je bil izenačen, da bolj ni mogel miti. Gorenjci so prvič povedli z razliko dveh točk po dveh uspešnih napadih Mihe Malija pri rezultatu 11:9, prednost je nato še povečal Bregant. Martin Kosmini, ki tokrat ni bil razpoložen kot na prejšnjih tekmah, je uspel blok za 11:12, Žiga Lužovec pa je goste popeljal v vodstvo s 14:12. Turk je izničil prvo zaključno žogo, sledili sta dve blok točki Bregarja, najprej je blokiral Roka Rezarja, nato še Breganta, prvo priložnost za zmago domačih pa je izkoristil Drobnič.

Krka : Triglav 3:2 (16, 18, -17, -20, 14)

Krka: Brulec 17, Ožbalt, G. Erpič 6, Vrhovšek, Kosmina 3, U. Erpič, Drobnič 17, Pucelj 2, Bregar 9, Lindič, Turk 22, Plot.
Triglav Kranj: Borič, Lužovec 9, Hafner 1, Maček, Bregant 25, Pleša, Jovanov, Bežek, Kos 2, Mali 10, Uršič 6, M. Kök, Rezar 13.