nogomet

Krško šokiralo Olimpijo

13.12.2015 | 08:50 | STA

Krško - Olimpija 2:1 (0:1)

Krško - Nogometaši Krškega so se pred zimskim premorom na najlepši način poslovili od svojih navijačev. Prišli so do zmage nad vodilno ekipo lige in to kljub temu, da so od 32. minute igrali z igralcem manj. A dva protinapada sta bila dovolj, da je zadnjeuvrščena ekipa lige presenetila favorizirane Ljubljančane, ki so sicer sprožili precej več strelov proti vratom (poskusili so več kot 20-krat). Za Olimpijo je bil to tudi prvi poraz v gosteh v tej sezoni.

Zasedba iz Ljubljane je tekmo dobro začela in povedla v osmi minuti. Po levi strani je prodrl Ezekiel Henty, nato pa žogo vrnil v sredino kazenskega prostora, od koder je Rok Kronaveter močno sprožil pod prečko. Pet minut pozneje je bil za malenkost premalo natančen Darijan Matić, Henty pa je v 24. minuti s prostega strela zatresel še prečko.

Ljubljančani so bili dotlej precej boljši tekmec, Miha Zajc je zatem še dvakrat zagrozil, težave Krčanov pa je še poglobila izključitev Davida Poljanca v 32. minuti, ko je s podplatom zadel Matića. V 39. minuti so gosti zapravili še eno priložnost, ko je Hentyjev strel obranil Marko Zalokar. Sledil je še en poskus Zajca in pa nevaren strel Ontivera, s katerim je imel Zalokar precej dela, a je ostalo pri 1:0.

Čeprav je Olimpija skupno sprožila kar 15 strelov v prvih 45 minutah, Krško pa le dva, bi slednje z drugim kaj lahko izenačilo. Po podaji Luke Volariča z leve strani je Luka Pavič zapravil eno najlepših priložnosti v prvem delu.

V drugem polčasu igra Olimpije ni več tako tekla, kljub igralcu manj so bili domači več pri žogi in v 70. minuti prišli do izenačenja. Volarič je na robu kazenskega prostora žogo ob neodločnih branilcih Olimpije pripeljal v ugoden položaj in žogo poslal pod prečko za 1:1.

Še večji šok je sledil štiri minute pozneje, ko je Denis Klinar v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Luko Štefanca, najstrožjo kazen pa je nato zanesljivo izvedel Luka Žinko, ki je nevarno meril že v 58. minuti, ko je Aleksander Šeliga obranil njegov strel z glavo. Olimpiji kljub številčni prednosti do konca ni uspelo več ujeti domačih, pa čeprav sta Henty in Kronaveter v sodniškem dodatku namučila Zalokarja.

Prvenstvo se bo nadaljevalo konec februarja.

* Stadion Matije Gubca, gledalcev 650, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Bensa (Kojsko).

* Strelci: 0:1 Kronaveter (8.), 1:1 Volarič (70.), 2:1 Žinko (74./11 m).

* Krško: Zalokar, Sikošek, Perković, Drnovšek, Kožar, Urbanč, Pavič (od 67. Štefanac), Žinko, Volarič, Poljanec, Čeh (od 85. Slivšek).

* Olimpija: Šeliga, Klinar, Kelhar, Mitrović, Čale (od 80. Baskera), Matić, Kronaveter, Kapun (od 75. Da Silva), Zajc, Ontivero, Henty.

* Rumeni kartoni: Perković, Čeh; Ontivero, Kelhar.

* Rdeči karton: Poljanec (32.).

1. Olimpija    22 14  4  4  53:18  46
 2. Maribor     21 11  7  3  50:23  40
 4. Domžale     22 10  8  4  32:14  38