Šesta zmaga Trima in druga Sevnice, Ribnica izgubila

21.12.2015 | 10:15 | STA, M. M.

ilustrativna slika (Foto: arhiv DL)

Ljubljana, Sevnica, Ribnica - Rokometaši Slovana so v 15. krogu 1. NLB leasing lige izgubili proti Trimu iz Trebnjega z 21:25 (11:14). Sevničani so doma premagali Istrabenz Pline Izolo z 29:21 (14:10), rokometaši mariborskega Branika pa so bili v gosteh boljši od Ribnice Riko s 26:25 (12:12).

Slovan - Trimo Trebnje 21:25 (11:14)

Rokometaši Trima so v 15. krogu prišli do šeste zmage, potem ko so s 25:21 v gosteh premagali predzadnji Slovan. Gostje so v prvem polčasu povedli že z 8:3 in na odmor odšli s tremi goli prednosti (14:11). Tudi v nadaljevanju so zadržali nalet, s šestimi goli je bil najbolj razpoložen Matic Kotar. Pri domačih jih je Marko Marojevič dosegel pet. Čeprav so domači povedli z 18:17, so gostje vknjižili novo, že šesto zmago.

Slovan se bo 6. februarja v gosteh meril s Slovenj Gradcem, Trimo bo isti dan gostil Jeruzalem iz Ormoža.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 100, sodnika: Kavalar in Cvetko (oba Celje).

* Slovan: Nunčič, Prevolnik, Kikanovič 1, Marinček 3, Marušič 3 (2), Selakovič, Marojevič 5, Erak, Krivic 3, Topolovec 1, Grojzdek 1, Planinc 3, Cherrier 1, Gavranič, Podmenik.

* Trimo: Djurdževič 2, Florjančič 5, Murčehajič 2, Vencelj, Skol 2, Kotar 6 (2), Željko, Potočnik 3, Udovič, Sešek 5, Pernovšek, Mlakar, Mikec, Brana, Urbič.

* Sedemmetrovke: Slovan 2 (2), Trimo 2 (2).

* Izključitve: Slovan 10, Trimo 2 minuti.

* Rdeč karton: /.

Sevnica - Istrabenz Plini Izola 29:21 (14:10)

Sevničani so dosegli drugo zmago v državnem prvenstvu, po zmagoslavju nad sosedi iz Dobove so na kolena položili še Izolčane. Posavci so z zmago prepustili zadnje mesto Ljubljančanom, medtem ko Izolčani ostajajo na enajstem mestu v državnem prvenstvu.

Sevnica je bila bolj ali manj vseskozi v vodstvu, najbolj udarno pa je zaigrala ob koncu prvega polčasa, ko si je priigrala štiri gole prednosti (14:10). V drugi polovici tekme ni popustila niti za ped, vselej je bila za korak pred v tej sezoni izjemno nepredvidljivo Izolo, na koncu je zasluženo in zanesljivo zmagala.

V sevniški ekipi sta bila najbolj učinkovita Matic Gruškovnik z enajstimi in Jure Gorenjak s šestimi goli, v izolski pa je Peter Božič dosegel šest zadetkov.

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo 6. februarja prihodnje leto. Sevniška ekipa bo gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila velenjsko Gorenje.

* Dvorana OŠ, sodnika: Nahtigal (Ljubljana), Deržek (Ajdovščina).

* Sevnica: Leben, Brglez, Ranevski 5, Gorenjak 6, Brečko 5, Ž. Krnc, Kadilnik, Cigler, Mrgole, J. Krnc, Gruškovnik 11 (4), Kuhar, Brilej 1, Bezgovšek, Flisek, Kolman.

* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Jurić, Čolić 3 (2), Božič 6, Zorić-Stepančič 1, Selišnik 3, Žgavec 1, Kecman 2, Vuković 1, Velkavrh 3, Konig, Madžarevič 1.

* Sedemmetrovke: Sevnica 4 (4), Istrabenz Plini Izola 4 (2).

* Izključitve: Sevnica 10, Istrabenz Plini Izola 10 minut.

Riko Ribnica - Maribor Branik 25:26 (12:12)

Mariborčani se počasi vzpenjajo na prvenstveni lestvici. Z zmagoslavjem v deželi suhe robe so se zavihteli v zgornjo polovico, medtem ko so Ribničani tik pod njo.

V prvem polčasu se je odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, izid je bil kar desetkrat izenačen, pa tudi ob polčasu sta se ekipi podali brez prednosti (12:12). Gostitelji so sijajno odprli drugo polovico tekme in v 36. minuti povedli s 17:13, a so jih gosti štiri minute pozneje ujeli in tekmo postavili v začetni položaj (17:17). V nadaljevanju so izbranci gostujočega trenerja Slavka Iveziča zavladali na igrišču in si v 56. minuti priigrali dva gola prednosti (25:23), zalogo v golih pa zadržali do konca dvoboja.

V mariborski ekipi so Ante Kaleb, Tine Poklar in Vojislav Brajović dosegli po šest golov, v domači pa je bil najbolj učinkovit Patrik Leban, kije dosegel sedem zadetkov, od tega šest po sedemmetrovkah.

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo 6. februarja prihodnje leto. Ribniška ekipa bo gostovala v Celju, mariborska pa bo gostila novomeško Krko.

* Športna dvorana, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Grebenc, Leban 7 (6), Fink 4, Celminš, Knavs, Henigman 2, Skušek 5, Pucelj 1, Nosan 5, Kljun, Atanasov 1, Košmrlj.

* Maribor Branik: Čudič, Mijušković, Kastelic, Žmavc, Kaleb 6, Špelić, Jamnik 5, Poklar 6, Hrastnik, Fidel, Verdinek 3, Brajović 6, Čagalj, Štumpfl.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (6), Maribor Branik 1 (0).

* Izključitve: Riko Ribnica 2, Maribor Branik 8 minut.