Anzulović v Skopju izgubil še v drugo

24.1.2016 | 09:25 | I. V.

MZT Skopje : Krka 69:67 (20:28, 41:45, 54:59)

Košarkarji Krke so jeseni MZT doma premagali za štiri točke, v Skopju so sinoči izgubili za dve. (Foto: I. V./arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči zamudili lepo priložnost, da se vsaj začasno utrdijo na sredini lestvice in oddaljijo od neposrednega boja za obstanek v letos zelo izenačeni jadranski košarkarski ligi. V Skopju so namreč s tamkajšnjim MZT izgubila za vsega dve točki, potem ko je imela večji del srečanja vse niti igre v svojih rokah in so prigarano izgubili v zadnji četrtini, ki so jo domačini dobili s 15:8.

Novi trener Krke Vladimir Anzulović je tako izgubili tudi drugo tekmo, potem ko je v svojem debiju v vlogi prvega trenerja novomeškega moštva izgubil v pokalu Fiba v Izraelu proti Maccabiju iz Rishon Le Ziona.

Novomeščani so tokrat v Skopju začeli dobro in prvo četrtino dobili z osmimi točkami ter ob polčasu še držali prednost štirih ter po tretji četrtini petih točk. Žal so v zadnji četrtini povsem popustili, poznala se jim je odsotnost Sinovca, saj so bili brez njega nenevarni od daleč, poleg tega pa so v drugem polčasu pogrešali koše Kastratija, ki j v prvem delu igre dosegel vseh svojih devet točk. Kljub temu so imeli ob koncu lepo priložnost za zmago, saj sta moštvi zadnjo minuto začeli poravnani na 66:66, a je Ivanov zgrešil met izpod koša, s katerim bi Krka sredi zadnje minute igre povedla, za njim pa je koš zgrešil še Lapornik, medtem ko je na drugi strani Luković zadel oba prosta meta in s tem zagotovil zmago MZT.

Košarkarje Krke zdaj čakajo pomembne tekme - v sredo se bodo v pokalu Fiba doma pomerili s Katajo, ko si z zmago še ohranijo možnosti za napredovanje v naslednji del tega tekmovanja, v soboto pa bodo v jadranski ligi doma igrali z Igokeo.

MZT Skopje: Protić 4 (2:4), Ljubičić 7, Mekić 1 (1:2), Drenovac 23 (3:3), Bunić 2, Stojanovski 11 (2:3), Mijatović 3 (1:1), M. Luković 13 (7:10), U. Luković 5 (3:6).

Krka: Rebec 10 (6:8), Ivanov 12 (2:4), Rojc 6 (4:4), Lalić 8, Tomić 2, Mulalić 2, Dimec 20 (2:3), Lapornik 7 (1:1).

Prosti meti: MZT Skopje, Krka 15:20.

Met za tri točke: MZT Skopje 8:22 (Stojanovski 3, M. Luković 2, Drenovac, Ljubičić), Krka 0:12.

Osebne napake: MZT Skopje 22, Krka 29.

Pet osebnih: Lalić (40.), Rojc (40.).