odbojka

Calcitu enakovredni le v drugem nizu

24.1.2016 | 10:10 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji Krke, ki so sinoči z 0:3 doma izgubili s kamniškim Calcitom, bodo prvi del prvenstva, kot kaže, končali na osmem mestu, že dalj časa pa je jasno, da bodo ligaško tekmovanje nadaljevali v zeleni skupini, kjer bodo štiri zadnjeuvrščena moštva iz prvega dela odločala o tem, kateri dve moštvi se bosta uvrstili v končnico, katero bo z zadnjim mestom izpadlo neposredno in katero bo moralo za obstanek odigrati še dodatne kvalifikacije z drugouvrščeno ekipo druge lige.

Krka je po sinočnji zmagi Šempetra nad zadnjeuvrščenim Fužinarjem zdrsnila na osmo mesto prvenstvene lestvice, ki bi se ga teoretično sicer lahko še rešila, če bi v zadnjem krogu v Ljubljani premagala državne prvake, kar pa je precej utopično pričakovati. Nekoliko več možnosti za morebitno presenečenje bi morda lahko imeli novomeški odbojkarji sinoči na tekmi proti kamniškemu Calcitu, pri katerem na mestu podajalca igra nekdanji igralec Žužemberka in Krke Jan Brulec iz Meniške vasi, brat Krkinega kapetana Luke Brulca, ki tokrat zaradi poškodbe še vedno ni igral. A se kamniški odbojkarji po nekoliko presenetljivo osvojenem naslovu pokalnih prvakov niso toliko sprostili, da bi si privoščili nepredviden poraz, čeprav so si drugo mesto po prvem delu zagotovili že prej in jim zmaga v Novem mestu ne pomeni nič, saj se v prvem delu osvojene točke v nadaljevanju prvenstva v modri skupini ne upoštevajo, za razliko od zelene skupine, kamor moštva prenesejo vse do sedaj osvojene točke.

Po precej hitro izgubljenem prvem nizu so sinoči Novomeščani v nadaljevanju tekme zaigrali bolje, bili v drugem nizu povsem enakovredni gostom in si celo priigrali zaključno žogo, ki pa jim je ni uspelo izkoristiti, z nekoliko sreče pa je tudi ta niz pripadel gostom.

Tretji niz so Novomeščani začeli slabše in sredi niza je bilo jasno, da je tekma odločena, tako da sta lahko trenerja na igrišče poslala tudi igralce s klopi.

Odbojkarje Krke v zadnjem krogu prvega dela v soboto čaka gostovanje v Ljubljani pri ACH.

Krka : Calcit Volleyball 0:3 (-17, -26, -16)

Krka: L. Brulec, Ožbalt, G. Erpič 3, Vrhovšek 4, Kosmina 3, U. Erpič, Drobnič 8, Pucelj, Bregar 1, Malenšek, Turk 14, Plot.

Calcit Volleyball: Hribar 1, Novljan 7, T. Štern 18, Štalekar 6, Vidmar 2, Štembergar Zupan 5, J. Brulec 3, Lakner 1, Kotnik 8, Ž. Štern 2, Videčnik, Konjedic.

Lestvica: 1. ACH Volley 45, 2. Calcit Volleyball 40, 3. Panvita Pomgrad 33, 4. Maribor 31, 5. Triglav Kranj 28, 6. Salonit Anhovo 26, 7. SIP Šempeter 20, 8. Krka 18, 9. National Žirovnica 9, 10. Fužinar Metal Ravne 5.