Prva zmaga Anzulovića, kljub temu izpad iz pokala

28.1.2016 | 08:55

Vladimir Anzulović

Novo mesto - Ko so košarkarji Krke na začetku tekme s Katajo povedli z 9:0 in v četrti minuti druge četrtine že z 32:10, je zgledalo, da bodo gostje s Finske, ki so Novomeščane na svojem terenu premagali za devet točk, tokrat potolčeni do tal, a na koncu tekme petega kroga drugega dela Fibinega evropskega pokala ni prav veliko manjkalo, da ne bi Fincem še enkrat uspelo, vendar so krog pred koncem tekmovanja v skupini Ože izpadli iz nadaljnjega tekmovanja, saj imajo s trenutno drugouvrščenim Maccabijem, ki je sinoči izgubil srečanje z Asvelom, slabšo razliko v medsebojnih obračunih, kar odloča v primeru enakega števila osvojenih točk.

Košarkarji Krke, ki niso zmagali že vse od tistih podaljškov na tekmi s Tajfunom 22. decembra, so, kot rečeno, tekmo s finsko Katajo, kljub temu da v igro niso mogli vstopiti oboleli nosilci igre Stefan Sinovec, Luka Lapornik in Matic Rebec, začeli izvrstno in v prvem polčasu povsem pokorili tekmece na čelu z nekdanjim Olimpijinim košarkarjem Teemujem Rannikkom, potem pa jih je odmor med polčasoma povsem uspaval in v nadaljevanju so se začeli Finci točko po točko približevati in se tri minute pred koncem približali na eno samo točka zaostanka, povrh vsega pa so morali v zaključku tekme zaradi petih osebnih napak igro zapustiti še zadnja košarkarja, ki znata igrati na mestu organizatorja igre Tomić in Rojc, tako da je moral vajeti igre v svoje roke vzeti do tedaj povsem neučinkoviti Kastrati, ki pa je v odločilnih trenutkih po prodoru dosegel koš iz polaganja, da gostom ni uspelo končnice obrniti sebi v prid pa je z natančnim izvajanjem prostih metov poskrbel še Jure Lalić, z 18 točkami najboljši strelec in obenem tudi najboljši igralec tekme.

V soboto Krko ob 17. uri čaka tekma doma z Igokeo, v sredo ob 18.30 pa še zadnja tekma v letošnjem Fibinem evropskem pokalu z Asvelom.

Krka : Kataja 76-70 (17-5, 28-22, 10-19, 21-24)

Krka: Tratnik 4, Ivanov 16, Rojc 11, Lalić 18, Tomić 2, Mulalić 12, Dimec 10, Kastrati 3.

Kataja: Simpson 21, Wilson 14, Rannikko 13, Scrubb 10 itd.

Lestvica: 1. Asvel 9, 2. Maccabi 8, 3. Krka 7, 4. Kataja 6.