Slabo začeli, na koncu pa zlahka zmagali

30.1.2016 | 18:40 | I. V.

Novo mesto - Prvo četrtino za Krko zelo pomembne tekme z Igokeo so novomeški košarkarji začeli precej zmedeno in v prvih minutah tekmecem z napačnimi podajami podarili kar nekaj žog, kar so gostje izkoristili, povedli s 7:0  in v osmi minuti že z 22:9. V drugi četrtini so se Novomeščani sicer nekoliko bolj zbrali in začeli loviti goste, a jim sodniki, ki so za moštvi uporabljali precej različne kriterije, niso pustili kaj več kot približati se na sedem točk tri minute pred polčasom, splet okoliščin in nekoliko prestrogo dosojena nešportna osebna napaka Mulalića nad Gibsonom pa je gostom ob polčasu omogočilo vodstvo s kar 14 točkami prednosti.

To kar Novomeščanom ni uspelo v prvem polčasu, jim je v tretji četrtini ko so se kljub trudu sodnikov, da jim to ne bi uspelo, vztrajno bližali in odšli na zadnji dvominutni odmor z dvema točkama zaostanka in v prvi minuti zadnje četrtine s trojko Tomića prvič na tekmi povedli z 52:51 ter tako igro dobili v svoje roke in bolj ko se je bližal konec, bolj suvereno so obvladovali dogajanje na igrišču in ko je Mulalić minuto pred zadnjim piskom sirene zadel trojko, so si lahko igralci na Krkini klopi s trenerjem začeli dajati roke, deset sekund pred koncem pa so košarkarji Igokee začeli čestitati Novomeščanom.

Krka : Igokea  (13:24, 27:41, 49:51)

Krka: Ivanov 8, Rojc 4, Lalić 14, Tomić 10, Mulalić 9, Kastrati 13, Lapornik 16.

Igokea: Katnić 8, Krstić 3, Komatina 13, Booker 4, Milošević 2, Šibalić 5, Radivojević 19, Gipson 10.