Asvel tudi tokrat premočan za Novomeščane

3.2.2016 | 20:55 | I. V.

Novo mesto - Košarkarji Krke so se od Fibinega evropskega pokala poslovili s porazom 51:67 proti Asvelu, prvouvrščeni ekipi skupine O drugega dela tega tekmovanja. V prvem polčasu so Novomeščani še nekako držali korak z gosti iz Francije, pri katerih je blestel nekdanji soigralec Matjaža Smodiša pri Kinderju in CSKA Avstralec David Andersen, ki je tekmo končal z dvojnim dvojčkom s 13 točkami in 10 skoki, odločilna pa je bila tretja četrtina, v kateri bi lahko krkaši Francoze ujeli, a so dosegli vsega pet točk, sploh pa je tretja četrtina minila v točkovnem postu obeh moštev, ki sta v zadnjih šestih minutah zadeli vsaka le po en koš oziroma po dve točki.

V zadnji četrtini so Francozi, za katere je bila zmaga pomembna zaradi uvrstitve na prvo mesto v skupini, pritisnili na vso moč in postopoma višali razliko do 18 točk v zadnji minuti (67:49).

Trener Anzulović, ki tudi tokrat ni mogel računati na Sinovca, je tokrat dal priložnost mlajšim košarkarjem, tako da je odpočil Lapornika in Ivanova ter predvsem Lalića, ki je celo tekmo presedel na klopi.

V soboto čaka pomembno gostovanje pri zadnjeuvrščenem moštvu jadranske lige Sutjeski, teden dni kasneje pa še v Zagrebu pri Ciboni, kamor naj bi novomeške košarkarje spremljal tudi avtobus z navijači.

Krka : Asvel 51:69 (18:21, 30:35, 35:45)

Krka: Rebec 8, Tratnik 4, Rojc 4, Tomić 6, Mulalić 5, Dimec 10, Polutak 6, Lapornik 5, Kastrati 3.

Asvel: Smith 9, Meacham 11,Jean-Charles 10, Lang 2, Andersen 13, Choquet 3, Watkins 3, Lighty 4, Kahudi 12.