Krkašice pred domačimi navijači do novih točk

6.2.2016 | 12:15 | M. Ž.

Stopiče - V 13. krogu 1.A DRL so rokometašice Krke na prvi domači tekmi v letošnjem letu gostile ekipo iz Žalca in zmagale s 24:22, so sporočili iz novomeškega ženskega rokometnega kluba. Prvi polčas so bolje začele domačinke, ki so takoj povedle za tri zadetke s 4:1. Gostje se niso pustile nadigrati in z boljšo obrambo preprečile krkašicam enostavno doseganje zadetkov. Tudi v napadu so uspele izenačiti in do konca polčasa je okoli 150 gledalcev spremljalo zelo enakovredno igro, na kateri so igralke na odmor odšle z neodločenim izidom (10:10).

Tudi v nadaljevanju je bila igra napeta in zanimiva, z dobrima obrambama na obeh straneh, zato je bil vsak zadetek še kako pomemben. Ekipi sta se skozi prvi del drugega polčasa ves čas izmenjevali v vodstvu, vendar so v zadnjih 5 minutah pobudo prevzele Novomeščanke, ki so povedle za tri zadetke (22:19), kar je bilo dovolj, da je zmaga ostala doma. Srečanje se je, kot že zapisano, zaključilo pri rezultatu 24:22.

Pri domačinkah je bila najbolj uspešna Dominika Mrmolja s šestimi zadetki, pri gostjah pa Jasna Turnšek z devetimi.