Košarkarji Krke izgubili v Črni gori

6.2.2016 | 19:45 | STA, J. A.

Nikšić - Košarkarji Krke so danes v 23. krogu lige Aba po podaljšku izgubili s Sutjesko z 81:87 (22:29, 36:53, 46:64, 75:75). Krkaši so zapravili lepo priložnost, da bi se tri kroge pred koncem rednega dela lige Aba izognili vsem skrbem glede izpada iz tekmovanja. Ekipa iz Nikšića je naredila velik korak k obstanku, največ 'škode' zaradi poraza pa bo imel Tajfun, ki je tako še korak bližje zadnjemu mestu.

Glavni krivec pri Krki najprej za preobrat, nato pa za poraz, je bil mladi organizator igre Matic Rebec. Po njegovih treh zaporednih trojkah so Novomeščani dve minuti pred koncem rednega dela povedli s 73:71. A Rebec je hotel še več; zapravil je naslednje dva napada, v odločilnem, za katerega je imela Krka na voljo 23 sekund pri izenačenju na 75, pa je tudi prevzel odgovornost in zgrešil met za zmago.

Sicer pa je Krka tri četrtine tekme igrala zelo slabo - v prvih 20 minutah je prejela kar 53 točk, v zadnjih desetih minutah pa je delno popravila vtis. A na žalost le do trenutka, ko je vse niti igre hotel vleči Matic Rebec, z 12 točkami tretji strelec svoje ekipe (met iz igre 4:13). Bolj razpoložena sta bila Ive Ivanov (21 točk, 8 skokov, indeks 31) ter Luka Lapornik (16 točk, 7 skokov).

V naslednjem krogu bo Krka gostovala pri Ciboni, nato jo doma čaka Mega Leks in za zaključek še pot v Beograd k Crveni zvezdi.

* Dvorana Nikšić, gledalcev 2500, sodniki: Dožai (Hrvaška), Obradović (BiH), Glišić (Srbija).

* Sutjeska: Pavličević 20 (4:12), Albijanić 13 (5:6), Spasojević 13 (5:8), Popović 7, Korač 8 (3:5), Žižić 2, Pavić 3, Rush 12 (2:3), Šalić 9 (1:3).

* Krka: Rebec 12 (1:2), Ivanov 21 (9:13), Rojc 7 (5:5), Lalić 9 (3:6), Tomić 7 (1:4), Mulalić 9 (1:2), Lapornik 16 (4:5).

* Prosti meti: Sutjeska 20:37, Krka 24:37.

* Met za tri točke: Sutjeska 11:30 (Pavličević 4, Rush 2, Spasojević 2, Popović, Korač, Pavić), Krka 7:29 (Rebec 3, Mulalić 2, Lapornik 2).

* Osebne napake: Sutjeska 32, Krka 29.

* Pet osebnih: Šalić (31.), Rojc (33.), Spasojević (35.), Lapornik (40.), Albijanić (42.), Ivanov (44.).