Mariborčanom enakovredni le 40 minut

8.2.2016 | 07:15

Novo mesto -

Sinočnji obračun novomeške Krke in mariborskega Branika v Mariboru je bil eden od derbijev 16. kroga v prvi rokometni ligi, ki so ga po izenačenem prvem polčasu z boljšo igro v nadaljevanju suvereno dobili domačini, ki so tako Novomeščane za dve točki oddaljili od tretjega mesta na lestvici in ga potisnili na šest.

Novomeški rokometaši, ki so v prvem delu z Mariborčani v domači dvorani Marof igrali neodločeno, so tekmo v Mariboru začeli bolje in sredi prvega polčasa vodili s tremi zadetki prednosti (9:6 in 11:8), vendar so jih domačini s tremi zaporednimi zadetki ujeli in na odmor odšli z enim zadetkom prednosti.

Krka je dobro začela tudi drugi del igre in prvih deset minut se Mariborčanom ni uspelo priti do občutnejše prednosti, potem pa so z delnim izidom 7:2 deset minut pred koncem srečanja prišli do šestih zadetkov prednosti, ki so jo nato brez težav zadržali do konca.

Rokometaše Krke v 17. krogu že v sredo ob 20. uri čaka tekma doma s Celjem Pivovarno Laško.

Maribor Branik : Krka 30:23 (14:13)

Maribor Branik: Kastelic, Cingesar 1, Žmavc, Kaleb 4 (1), Špelić 7 (2), Jamnik 3 (1), Poklar 1, Čudič, Sok 2, Škalički, Hrastnik 1, Fidel, Verdinek 1, Brajović 8, Čagalj, Bećiri 2.
Krka: Baznik, Rašo 2, Jurečič 2 (1), Lavrič 1, Didovič 5, Okleščen 1, Pršina, Brajer, Irman 2, Nunčič, Jakše 1, Kovačič, Papež 8, Orlič, Adamčič 1, Klobčar 1.

Lestvica: 1. Gorenje Velenje 30, 2. Celje Pivovarna Laško 30, 3. Koper 2013 21, 4. Maribor Branik 21, 5. Urbanscape Loka 20, 6. Krka 19, 7. Jeruzalem Ormož 18, 8. Trimo Trebnje 16, 9. Riko Ribnica 15, 10. Dobova 10, 11. Istrabenz Plini Izola 8, 12. Slovenj Gradec 2011 7, 13. Slovan 4, 14. Sevnica 4.