Novomeščani dolgo držali korak s prvaki

11.2.2016 | 07:30

Novo mesto - Državni prvaki so prišli v Novo mesto po zmago in so jo tudi dosegli, a ne tako enostavno, kot kaže končni izid, saj so jim bili novomeški rokometaši ves prvi polčas precej enakovredni, začetni zaostanek z 2:5 so s petimi zaporednimi zadetki Jurečiča. Papeža in Klobučarja pretopili v vodstvo z 8:6 in pet minut pred koncem polčasa zaostajali le za en zadetek.

Tudi drugi polčas so rokometaši Krke začeli dobro in po sedmih minutah so zaostajali le za dva zadetka, potem pa je sledil sedemminutni post, ki so ga gostje iz Celja izkoristili za vodstvo s 23:16, ki so ga v zadnjih petnajstih minutah Jarc, Poteko in Fižuleto povišali na enajst, tik pred koncem pa je Jakše poraz omilil na deset zadetkov razlike.

Krka : Celje Pivovarna Laško 24:34 (12:15)

Krka: Baznik, Rašo 1, Jurečič 3 (3), Lavrič 2, Didovič 2, Okleščen 3, Pršina, Brajer, Irman 1, Nunčič, Jakše 1 (1), Kovačič 1, Papež 4, Orlič 1, Adamčič, Klobčar 5.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 4, Babarskas 2, Janc 9, Razgor, Marguč, Grošelj, Poteko 5, Gajić, Zarabec 3, Dujmovič, Fižuleto 3, Dobelšek 1, Mlakar 2, Dobaj, Žvižej 5 (1).

Ostale tekme 17. kroga bodo v soboto, v 18. krogu pa Krko v soboto, 20. februarja, čaka dolenjski derbi s Trimom v Trebnjem.