Krkaši še niso rešeni skrbi pred zadnjim mestom

14.2.2016 | 07:35 | STA, M. K.

Ive Ivanov je sinoči za Krko dosegel 21 točk. (Foto; arhiv; I. V.)

Zagreb - Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Aba sinoči v gosteh izgubili s Cibono z 78:85 (15:26, 30:41, 54:61). Novomeščani so tako doživeli sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah v ligi, tako da tudi dva kroga pred koncem rednega dela še niso rešeni skrbi pred zadnjim mestom. Pred zadnjeuvrščenim Tajfunom imajo dve zmagi prednosti, a slabše medsebojno razmerje.

Novomeščani bodo naslednji teden branili naslov v slovenskem pokalnem tekmovanju Spar (v četrtfinalu se bodo v gosteh in doma pomerili s Helios Suns), ligo Aba pa bodo končali doma proti Mega Leksu in v gosteh pri Crveni zvezdi.

Na gostovanju v Zagrebu je bila Krka večji del tekme v zaostanku in brez pravih možnosti za uspeh. Cibona je že v prvi četrtini prišla do dvomestne prednosti, ki jo je nato zanesljivo držala. Nekajkrat je vodila tudi za 14 točk, Novomeščani pa so bili preobratu še najbližje ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. Prišli so na šest, sedem točk zaostanka, več pa ji Cibona, ki je zadnjih deset minut igrala brez svojega drugega strelca Jamesa Florenca, ki je bil izključen zaradi grobega prekrška nad Matejem Rojcem, ni dovolila.

Podobno kot včeraj proti Tajfunu, kjer je v dresu Partizana blestel slovenski igralec Dino Murić (22 točk, trojke 6:7), je bil tudi proti Krki ključen mož za zmago Cibone slovenski reprezentant. Koprčan Nebojša Joksimović je za domače dosegel 20 točk (za 2 točki 2:4, trojke 2:3, prosti meti 10:10).

* Dvorana Dražen Petrovič, gledalcev 1000, sodniki: Maričić, M. Juras, Glišić (vsi Srbija).

* Cibona: Florence 11, Krušlin 17 (7:8), Šiško 2, Rozić 10 (1:1), Slavica 8 (1:2), Joksimović 20 (10:10), And. Žižić 2, Anž. Žižić 13 (1:2), Gospić 2.

* Krka: Rebec 10, Tratnik 2, Ivanov 21 (7:10), Rojc 2, Lalić 16 (0:2), Tomić 5 (1:1), Mulalić 4 (4:4), Kastrati 5, Lapornik 13 (3:4).

* Prosti meti: Cibona 22:25, Krka 17:22.

* Met za tri točke: Cibona 9:19 (Florence 3, Krušlin 2, Joksimović 2, Rozić, Slavica), Krka 5:25 (Rebec 2, Lapornik 2, Kastrati).

* Osebne napake: Cibona 23, Krka 25.

* Pet osebnih: Lapornik (40.), Rebec (40.).