Zmagali le ribniški rokometaši

14.2.2016 | 08:50 | STA, M. K.

Krkaši so v sredo v Marofu izgubili s Celjem Pivovarno Laško. (Foto: I. V.)

V tekmah 17. kroga 1. NLB lige so ribniški rokometaši že v petek doma premagali Trebanjce, včeraj pa so izgubili igralci Sevnice in Dobove - prvi z Mariborčani in drugi z Velenjčani. Že v sredo so tekmo 17. kroga odigrali rokometaši Krke in prav tako izgubili z državnimi prvaki.

Riko Ribnica - Trimo Trebnje 34:32 (17:17)

Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Trimo Trebnje s 34:32 (17:17).

* Športna dvorana Ribnica, gledalcev 90, sodnika: Teršek, Žibert (oba Trbovlje).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 7, Fink 1, Celminš, Grebenc 4, Knavs, Henigman 2, Skušek 10 (3), Pucelj 4, Nosan 5, Kljun, Batinič, Atanasov, Košmrlj 1.

* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Djurdjevič, Florjančič 5, Murčehajič, T. Grandovec 4, Skol 1, Kotar 5, Sušin 1, Željko, Potočnik 8, Udovič 2, Sašek 6, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (3), Trimo Trebnje 3 (3).

* Izključitve: Riko Ribnica 12, Trimo Trebnje 4 minute.

V zelo izenačenem dvoboju so domači do odločilne prednosti prišli ob koncu tekme, pred tem pa so vodili tudi gostje za dva ali tri zadetke, a niso zadržali prednosti, Ribničani pa so z zmago na lestvici prehiteli današnje tekmece.

V prvem polčasu sta se ekipi menjali v vodstvu, le enkrat je bila razlika + 3 (8:11), a so domači, predvsem po zaslugi razpoloženega Janeza Skuška, ki je sedem od svojih desetih golov dosegel v tem delu tekme, do konca polčasa spet postavili obračun v začetni položaj.

Začetek drugega polčasa je prinesel rahlo prednost gostom, vendar so vodstvo 20:17 hitro zapravili. Na drugi strani pa so se Ribničani vrnili v igro, med 45. in 50. minuto dosegli pet golov in povedli z 28:25 ter pozneje s 33:30. Trebanjci so se še približali na gol zaostanka v zadnji minuti po zadetku Tevža Gradnovca, a je nato Patrik Leban poskrbel, da sta točki ostali doma.

Ob desetih golih Skuška je bil pri domačih s sedmimi razpoložen še Leban, pri gostih pa je Gregor Potočnik dosegel osem golov.

V naslednjem krogu 20. februarja bodo Ribničani gostovali v Slovenj Gradcu, isti dan pa bo Trimo Trebnje gostilo Krko.

Sevnica - Maribor Branik 23:32 (12:16)

Rokometaši mariborskega Branika so v tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Sevnico z 32:23 (16:12).

* Dvorana OŠ, sodnika: Pirc (Krško) in Škvarč (Ribnica).

* Sevnica: Leben, Ž. Krnc 4, Cigler 1, Gorenjak 3, Župevc 2, Gruškovnik 8 (5), Kuhar 3, Flisek 1 (1), D. Krnc, Kolman, J. Krnc 1, Kadilnik, Zelić, Mustafai, Mrgole.

* Maribor Branik: Čudič, Kastelic, Cingesar 2, Žmavc, Kaleb 6 (2), Špelić 4, Jamnik 2, Poklar 6 (2), Sok 3, Škalički, Hrastnik 2, Fidel 1, Verdinek 2, Brajović 2, Čagalj, Bečiri 2.

* Sedemmetrovke: Sevnica 7 (6), Maribor Branik 6 (4).

* Izključitve: Sevnica 6, Maribor Branik 12 minut.

Mariborčani so se z enajsto zmago v tej sezoni zavihteli na četrto mesto in se po številu točk izenačili s tretjeuvrščenimi Koprčani, medtem ko so Sevničani še vedno najbolj resni kandidati za izpad iz družbe najboljših.

Gostujoča ekipa je imela od desete minute naprej, ko je bilo 7:7, vse niti igre v svojih rokah. V 26. minuti si je priigrala šest golov prednosti (15:9), na velik odmor pa odšla z prednostjo štirih golov (16:12). V nadaljevanju so vseskozi nadzorovali gostitelje, na koncu pa dosegla kar prepričljivo zmago z devetimi goli.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Ante Kaleb in Tine Poklar, oba sta dosegla po šest golov, v poraženi pa je Matic Gruškovnik dosegel osem zadetkov.

Sevniška zasedba v prihodnjem krogu v sredo, 17. februarja, gostovala v Celju, mariborska pa bo v soboto, 20. februarja, gostila velenjsko Gorenje.

Gorenje Velenje - Dobova 35:23 (14:12)

Rokometaši velenjskega Gorenja so v tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Dobovo s 35:23 (14:12).

* Rdeča dvorana, gledalcev 600, sodnika Lah (Ormož) in Žitnik (Trebnje).

* Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Cehte 3, Medved 5, S. Burić 3, Ovniček, Levc 2, Szyba 2, Skube 7 (3), Golčar 1, Šoštarič 7, Kleč 1, Gams 3, Ratajec, Nosan 1.

* Dobova: Miklavčič 1, Zafran 1, Humek 2, Rožman, Seferović 4 (1), Toporišič, M. Baznik, Sikošek-Pelko, Kučič 2, Kaučič 2, Supančič, Koprivc 1 (1), Bezgovšek 1, Hotko 6, Blaževič.

* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (3), Dobova 3 (2).

* Izključitve: Gorenje Velenje 14, Dobova 6 minut.

Velenjčani so vknjižili novi točki, a niso pričakovali, da jim bodo Dobovčani v Rdeči dvorani nudili tako dober odpor. Gosti so bili v prvi polovici tekme povsem enakovredni domačim "osam", v 13. minuti so celo povedli z 8:6, stik z Velenjčani so držali vse do 35. minute, ko so zaostajali le za dva gola (15:17).

V nadaljevanju so na igrišču vendarle zagospodarili izbranci domačega trenerja Marka Šibile in si štiri minute kasneje priigrali prednost šestih golov (22:16), nato pa postopoma višali svojo prednost do končne zmage s 35:23.

V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Staš Skube in Mario Šoštarič, oba sta dosegla po sedem golov, v dobovški je Izidor Hotko dosegel šest zadetkov.

Velenjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, dobovška pa bo bo gostila Izolo. Obe tekmi bosta v soboto, 20. februarja.