odbojka

Večkrat vodili, a na koncu izgubili

22.2.2016 | 08:40 | STA, M. M.

Žirovnica - Odbojkarji National Žirovnice so v tekmi 2. kroga zelene skupine 1. DOL za moške doma premagali Krko s 3:1 (19, -23, 22, 17). Gorenjci so z zmago dokazali, da se v boju za obstanek niso predali in da bodo, če se jim po kakšnem čudežu še pokaže priložnost, da se izognejo dodatnim kvalifikacijam, to poskušali izkoristi. Za kaj takega pa bodo morali prehiteti prav Krko.

Tekma se ni niti dobro začela, že so gostje vodili s 6:2, z enako razliko pa so odšli tudi na prvi tehnični odmor. Po njem gostje niso bili več tako suvereni. Žirovničani so jih na 11. točki ujeli, na drugem tehničnem odmoru pa so že imeli tri točke prednosti (16:13). Preobrat je gostitelje dvignil. Igrali so odlično in v zaključek niza vstopili s prednostjo 20:16. Varovanci trenerja Miha Verbiča so brez težav niz pripeljali do konca.

Drugi niz je bil povsem izenačen, minimalno vodstvo je bilo ves čas v rokah Dolenjcev, ki so na koncu zmagali s 25:23, toda to je bil edini niz, ki jim ga je uspelo osvojiti, čeprav so bili v minimalnem vodstvu tudi večji del tretjega. Pred vhodom v končnico sta bili ekipi na 20. točki izenačeni, nato pa so varovanci Mihe Verbiča povedli s 23:20. Gostje so se še približali na 22:23, toda domači so ohranili zbranost in prišli do vodstva z 2:1.

Gostiteljem je vodstvo v nizih dalo novega poleta, odločno so vstopili v četrti niz, v katerem so od začetka do konca večali razliko.

National Žirovnica - Krka 3:1 (19, -23, 22, 17)

* Športna dvorana Pod Stolom, gledalcev 150, sodnika: Melavc, Vrenko (Šempeter v Savinjski dolini).

* National Žirovnica: Kegljevič, Bajdak 16, Hrovat 2, Tučen 10, Peljhan 3, Dolenc, Beravs 2, Zorman 3, Šikanič, Potočnik 21, Toman, Mulec 10, Lindič 4, Blagne.

* Krka: Brulec 13, G. Erpič 9, Vrhovšek, Kosmina 11, U.Erpič, Vesel, Drobnič 16, Pucelj, Bregar 5, Lindič, Klobčar 1, Turk, Plot, Ožbolt, Kastrevec.

Izidi 3. kroga modre in 2. kroga zelene skupine 1. DOL za moške.