odbojka

Odbojkarji sezono končali na sedmem mestu

10.4.2016 | 07:50 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji novomeške Krke so gladko izgubili tudi drugo tekmo četrtfinala državnega prvenstva doma s kamniškim Calcitom, letošnjim pokalnim zmagovalcem, in tako sezono zaključili na sedmem mestu, dve mesti nižje kot lani.

Kamničani so tekmo že začeli bolje in na prvi tehnični odmor odšli z vodstvom 8:3. V nadaljevanju je Novomeščanom igra stekla in po zaslugi učinkovitega napada Gregorja Erpiča so se favoriziranim gostom, pri katerih igrata tudi dva žužemberška odbojkarja - Jan Brulec in Primož Vidmar -, približali na 10:12, a so potem do konca niza osvojili le dve točki. V drugem nizu so Novomeščani precej dlje držali korak s tekmeci in sredi niza celo vodili z 11:9, a so Kamničani v nadaljevanju strnili svoje vrste in zlahka povedli z 2:0, v tretjem nizu pa je bila njihova premoč tako očitna, da je bilo le vprašanje, ali bo Novomeščanom uspelo zbrati več kot deset točk

Krka : Calcit Volleyball 0:3 (-14, -19, -11)

Krka: L. Brulec, Ožbalt, G. Erpič 3, Vrhovšek 2, Kosmina 1, U. Erpič, Drobnič 8, Pucelj 1, Bregar 4, Klobčar, Turk 6, Plot.

Calcit Volleyball: Hribar, Novljan 6, T. Štern 15, Štalekar 4, Vidmar 2, Štembergar Zupan, J. Brulec 2, Lakner, Kotnik 5, Ž. Štern 9, Videčnik 4, Konjedic.