košarka

Olimpija je v Novem mestu spet zmagala

14.4.2016 | 09:05 | I. V.

Sinoči košarkarji Krke niso imeli prave energije. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Prvi veliki derbi slovenske košarke v drugem delu državnega prvenstva v ligi NKBM so sinoči v novomeški športni dvorani Leona Štuklja dobili gostje iz Ljubljane z 82:68. Novomeščani so tekmo začeli nekoliko bolje in prvo četrtino dobili z 18:13, kar je bila njihova do tedaj najvišja prednost. Tudi v druga četrtina je bila izenačena, Olimpija pa je na odmor odšla s tremi točkami prednosti.

Pričakovati je bilo izenačen drugi polčas, a ga za tekmo z Olimpijo sorazmerno precej maloštevilni gledalci niso dočakali, saj so Ljubljančani že kmalu po prihodu iz slačilnice prednost povišali na deset točk in dve minuti pred koncem tretje četrtine s trojko Mihe Lapornika povedli za 17 točk (51:34). Krkini košarkarji so v nadaljevanju poskušali vse, da bi izid obrnili sebi v prid, se na začetku zadnje četrtine s trojko Rebca približali na pet točk zaostanka, a za kaj več ta večer niso bili sposobni.

Košarkarji Krke so s tem porazom s prvega zdrsnili na tretje mesto prvenstvene lestvice, na kateri ima kar pet od šestih moštev po osem točk, le državni prvaki iz Šentjurja odstopajo, saj v petih krogih niso dobili še niti ene tekme.

Trener košarkarjev Krke Vladimir Anzulović je po tekmi povedal: "Čestitke Union Olimpiji za zasluženo zmago. Mi take tekme ne moremo dobiti, če ne igramo s pravo energijo. Tokrat je nismo imeli. Žal mi je, da nismo imeli zdravega Dragiše Drobnjaka, ki je igralec, ki to energijo prinaša. Že pred tekmo je imel vročino in če bi za to vedel, sploh ne bi igral. Hvala mu, ker se je žrtvoval in šel na igrišče. Olimpija je bila boljša, zadela je veliko metov z razdalje, še posebej preko visokih igralcev, ki jih v določenem trenutku tekme nismo uspeli zaustaviti. To je bilo odločilno."

Krka : Union Olimpija 68:82 (18:13, 30:33, 47:55)

Krka: Rebec 10 (5:6), Ivanov 14 (1:2), Sinovec 11 (2:2), Lalić 8 (2:3), Tomič 13 (2:2), Dimec 4 (0:2), Lapornik 5 (1:1), Drobnjak 3 (0:2).

Union Olimpija: Pavličević 12 (1:1), Robinson 7 (3:5), Hrovat 6, Nikolić 5, Lapornik 11, Lešić 22 (5:9), Zagorac 14 (0:1), Zakis 5 (1:2).

Prosti meti: Krka 13:20, Union Olimpija 10:18.

Met za tri točke: Krka 5:22 (Rebec, Ivanov, Sinovec, Tomič, Drobnjak), Union Olimpija 10:23 (Lešić 3, Pavličević 3, Zagorac, 2, Lapornik, Nikolić).

Osebne napake: Krka 25, Union Olimpija 27.

Pet osebnih: Dimec (32.), Zakis (35.).

Lestvica: 1. Union Olimpija 8, 2. Zlatorog Laško 8, 3. Krka 8, 4. Rogaška 8, 5. Helios Suns 8, 6. Tajfun 5.