Premagali aktualne državne prvake

17.4.2016 | 09:10 | STA, M. M.

Šentjur - Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Tajfun s 87:71 (21:15, 31:47, 62:72). Novomeščani so se tako po bolečem porazu sredi tedna doma proti Unionu Olimpiji vrnili v zmagovalne tirnice. V Šentjurju so premagali aktualne državne prvake in se znova vključili v boj za čim višje izhodišče pred izločilnimi boji v četrtfinalu. Krka je pri štirih zmagah, Tajfun pa ostaja na dnu razpredelnice brez zmage.

Krka je z uvodnim vodstvom z 8:0 potrdila, da je na Štajersko prišla po obe prvenstveni točki. Aktualni državni prvaki so se nato približali na dve točki (7:9), aktualni pokalni zmagovalci iz Novega mesta pa so vajeti igre spet vzeli v svoje roke in vnovič pobegnili na varno razdaljo. Razpoložena Sandi Čebular, ta je dosegel 20 točk, in Terell Allen Park, ki jih je dosegel 17, sta bila premalo, da bi držala ravnotežje s Krko, ki je v drugi četrtini hitro ušla na +10 in do polčasa na +16.

Gostitelji so se po odmoru sicer še približali na pet točk zaostanka (56:61 in 58:63), nato so vnovič zagospodarili farmacevti, pri katerih je bil z 18 koši najbolj učinkovit Luka Lapornik, dve točki manj je dosegel Ive Ivanov.

Tajfun bo 23. aprila igral tretjo zaporedno tekmo na domačem parketu, in sicer proti Unionu Olimpiji, Krka pa bo 20. aprila gostila ekipi Helios Suns.

Tajfun - Krka 71:87 (15:21, 31:47, 62:72)

* Dvorana OŠ Hrušovec, sodniki: D. Javor, E. Javor (oba Ljubljana), Vučković (Maribor).

* Tajfun: Tratnik 2, Sebič 2, Držić 2, Čebular 20 (7:9), Zimić 2, Bratož 11 (1:2), Ponjavić 5 (3:3), Bolčina 4 (2:2), Parker 6 (2:2), Parks 17 (3:7).

* Krka: Rebec 13 (1:2), Ivanov 16 (8:10), Sinovec 1 (1:2), Rojc, Lalić 13 (5:8), Tomič 4 (2:2), Mulalić 14 (5:6), Kastrati, Dimec 5 (1:1), Polutak, Lapornik 18 (3:3), Drobnjak 3.

* Prosti meti: Tajfun 18:25, Krka 26:34.

* Met za tri točke: Tajfun 5:24 (Čebular 3, Bratož 2), Krka 13:21 (Rebec 4, Lapornik, Mulalić po 3, Ivanov 2, Drobnjak 1).

* Osebne napake: Tajfun 25, Krka 24.

* Pet osebnih: Držić (36.), Parks (37.).