Uspešen dan za rokometaše Trima, Dobove in Krke

21.4.2016 | 08:15 | J. A, STA

Novo mesto - Včeraj so rokometaši odigrali tekme v 25. krogu 1. NLB leasing lige, prihodnji pete pa se bosta pomerili še ekipi Istrabenz Plini Izola in Jeruzalem Ormož.

Izidi sredinih tekem:

Celje Pivovarna Laško - Slovenj Gradec 2011  38:20 (20:9)

Trimo Trebnje - Urbanscape Loka                     28:25 (14:10)

Maribor Branik - Koper 2013                             26:24 (14:13)

Gorenje Velenje - Riko Ribnica                         33:29 (21:14)

Dobova - Slovan                                               32:26 (15:11)

Sevnica - Krka                                                 14:37 (7:15)

12. Slovenj Gradec 2011 25     4  4    17   646:749 12

13. Slovan                         25    4   1   20    594:743 8 (-1)

14. Sevnica                       25     2   0   23  564:795 4

Trimo Trebnje - Urbanscape Loka 28:25 (14:10)

Trebnje, 20. aprila - Rokometaši Trima Trebnjega so v 25. krogu 1. NLB Leasing lige premagali Urbanscape Loko z 28:25 (14:10).

* Dvorana OŠ Trebnje, sodnika: Kavalar (Zagorje), Leskovec (Celje).

* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Vencelj, Djurdjevič 1 (1), Florjančič, Murčehajič, T. Grandovec 5, Vencelj, Kotar 5 (1), Sušin 2, Potočnik 10, Udovič 1, Sašek 4, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, Mikec.

* Urbanscape Loka: Panjtar, Vrbinc, Rakovec, Šibanc 3, Gartner, Bogdanič-Jenko 8 (3), Kavčič 3, Štremfelj, Dolenec 3, Cingesar 3, Bradeško, Rant, Bergant, Rebič.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 2 (5), Urbanscape Loka 3 (5).

* Izključitve: Trimo Trebnje 2, Urbanscape Loka 2 minuti.

* Rdeč karton: /

Šele ob koncu prvega dela si je domača ekipi priigrala nekaj golov prednosti, potem ko je bilo še v 22. minuti le 8:9. A Gregor Potočnik - do konca je zbral deset golov - je do odmora zadel še trikrat in priigral štiri zadetke naskoka.

Ta prednost je bila nato tudi ključna za zmago domače ekipe. Trebanjci, ki so konec tedna po podaljšku klonili v malem finalu pokalnega zaključnega turnirja, so zadrževali prednost, priborjeno v prvem delu.

Povsem gladko sicer ni šlo, po vodstvu s 25:21 so se gostje po golu Jureta Dolenca približali na -2, vendar bližje ni šlo. Za zmago domačih sta bila ob Potočniku najbolj zaslužna še Tevž Grandovec in Matic Kotar s po petimi goli, pri poraženi ekipi je bil najučinkovitejši Tim Bogdanič Jenko z osmimi.

V naslednjem krogu, zadnjem v rednem delu, bodo Škofjeločani 23. aprila gostili Sevničane, Trebanjci pa bodo isti dan gostovali v Slovenj Gradcu.

Sevnica - Krka 14:37 (7:15)

Sevnica, 20. aprila - Rokometaši Krke so v 25. krogu 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Sevnico s 37:14 (15:7).

* Športna dvorana Sevnica, gledalcev 50, sodnika: Crnojević in Kostecki-Radić (oba Hrvaška).

* Sevnica: Leben, Ž. Krnc 1, Gorenjak 3, D. Krnc, Župevc 1, Grušovnik, Kuhar 5, Kolman 2, Kadilnik, Zelič 1, Mustafa, Mrgole 1.

* Krka: Baznik, L. Rašo 2, Jurečič 6 (1), Lavrič 4, Okleščen 2, Pršina, Irman 2, Nunčič, Jakše 2, Udovč 1, Jančar 1, Kovačič 8, D. Rašo, Orlič 6 (1), Adamčič 2, Klobčar 1.

* Sedemmetrovke: Sevnica -, Krka 3 (2).

* Izključitve: Sevnica 8, Krka 2 minuti.

Krka, ki je še v boju za uvrstitev v ligo za prvaka, je pričakovano gladko prišla do točk v dvoboju z odpisano Sevnico. Domači rokometaši, ki jim ni prav nič uspevalo, so že v 19. minuti zaostajali za devet golov (2:11). Sevniško mrežo sta neusmiljeno polnila Jan Jurečič in David Kovačič in šele ob koncu polčasa so domačini le nekoliko vzpostavili ravnotežje, vendar na manj kot sedem golov zaostanka niso prišli.

Čeprav so Novomeščani že ob polčasu visoko vodili, v drugem polčasu niso popuščali. Svojo prednost so večali iz minute v minuto, z golom Gala Adamiča so v 35. minuti prvič na tekmi povedli z desetimi goli prednosti (18:8), v 53. je Nejc Udovč dosegel gol za +20 (12:32).

V gostujoči ekipi je Kovačič dosegel osem golov, Jurečič in Timon Orlič po šest, pri domačih je bil petkrat uspešen Aleksander Kuhar.

V zadnjem krogu rednega dela bodo 23. aprila Sevničani gostovali v Škofji Loki, Novomeščani pa bodo isti dan gostili Gorenje Velenje.

Dobova - Slovan 32:26 (15:11)

Dobova, 20. aprila - Rokometaši Dobove so v tekmi 25. kroga 1. NLB Lesing lige premagali Slovan z 32:26 (15:11).

* Športna dvorana Dobova, gledalcev 150, sodnika: Sok (Ormož), Žitnik (Trebnje).

* Dobova: Blaževič, Supančič, Miklavčič 2, Dražetič 10 (4), Zafran 1, L. Humek, Rožman 1, K. Humek, Seferović 5, Sikošek Pelko, Kučič, Kaučič 4, Koprivc 7, Ferkulj 1, Bezgovšek 1, Hotko.

* Slovan: Župić, Selaković, Škorc, Kikanović 4, Marinček, Montanari - Knez 1, Marušič 4, Marojevič 1, Stojnič 6, Erak, Krivic, Topolovec 4 (1), Grojzdek 1, Planinc 2 (1), Cherrier, Sankovič 2.

* Sedemmetrovke: Dobova 4 (5), Slovan 2 (2).

* Izključitve: Dobova 8, Slovan 12 minut.

V obračunu ekip s spodnjega dela lestvice so bolje začeli domači, ki so po izenačenem začetku sredi prvega polčasa prišli do treh ali štirih golov prednosti, ki so jo tudi obdržali do polčasa.

Gostje niso našli rešitve za Alena Dražetiča, ki je pridno polnil mrežo Slovana in se ustavil pri desetih golih. Tako je bilo v 39. minuti na semaforju že 21:13 in jasno je bilo, da bo Slovan težko prišel do kakšne točke.

Dobova ni popuščala in je razliko zadržala tudi v zadnjem delu tekme, ko je strelsko vlogo Dražetiča uspešno prevzel Luka Koprivc, dvoboj je končal pri sedmih golih. Z enim manj pa je bil na strani ekipe s Kodeljevega najbolj razpoložen Darko Stojnič.

V zadnjem krogu rednega dela lige se bodo rokometaši Slovana 23. aprila merili z Mariborčani, Dobova bo isti dan gostovala v Ormožu.

Gorenje Velenje - Riko Ribnica 33:29 (21:14)

Velenje, 20. aprila - Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi 25. kroga 1. NLB Lesing lige premagali Riko Ribnico s 33:29 (21:14).

* Rdeča dvorana, gledalcev 400, sodnika Teršek in Žibret (oba Trbovlje).

* Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Cehte 1, Medved 10 (2), S. Burić 2, Ovniček 3, Szyba 1, Skube 6, Golčar, Šoštarič 5, Kleč, Gams 3, Ratajec 1, Nosan 1.

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban, Fink 2, Celminš 4, Grebenc 5, Knavs 1, Henigman 3, Skušek, Pucelj 2, petek, Nosan 6 (2), Kljun 3, Batinič 2, Atanasov, Košmrlj 1.

* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (4), Riko Ribnica 2 (2).

* Izključitve: Gorenje Velenje 12, Riko Ribnica 10.

* Rdeči karton: /

Rokometaši Gorenja so po novi zmagi ostali na vrhu, skupaj s sosedi iz Celja, ki so prav tako že dosegli novo zmago. Čeprav je končni izid pomenil le +4 za domače, pa je bila pot do zmage bolj enostavna, saj so se gostje, ki so konec tedna nastopili tudi na domačem zaključnem turnirju pokala, približali šele ob koncu, ko so omilili visok zaostanek.

Po začetnem vodstvu Velenjčanov s 4:0 so se Ribničani sredi polčas še približali na 8:11, vendar je bil to njihov maksimum v tem delu igre. Drugi del so namreč do odmora domači dobili za pet golov in skupno pred nadaljevanjem imeli sedem golov plusa.

Na krilih razpoloženega Nika Medveda, ki je do 41. minute dosegel že deset golov, s tem izkupičkom je bil tudi najboljši strelec tekme, je bilo kmalu že + 10 (27:17).

Gostje, pri katerih je Blaž Nosan dosegel šest golov, so zaostanek znižali ob koncu, tako da so se približali za znosen končni poraz 29:33.

V zadnjem krogu rednega dela bodo 23. aprila Velenjčani gostovali pri Krki, Ribničani pa bodo isti dan gostili Istrabenz Pline Izolo.