Krka ugnala domžalski Helios Suns

21.4.2016 | 08:30 | STA

Krka - Helios Suns 92:63 (17:15, 40:28, 66:48)

Ilustrativna fotografija (Foto: I.V. arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 7. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns z 92:63 (17:15, 40:28, 66:48). Košarkarji Krke so zabeležili četrto zmago na zadnjih petih tekmah in se tako vsaj začasno zavihteli na vrh lestvice. Domžalski Helios Suns, s katerim so si delili izkupiček 4-2, so premagali zasluženo in suvereno. Gostje so po dveh zmagah prišli v Novo mesto precej oslabljeni, z omejenim izborom igralcev pa niso bili kos razigrani in raznovrstni domači zasedbi.

Ta je prvi resni korak k zmagi naredila sredi druge četrtine, ko je z delnim izidom 7:0 prvič prišla do dvomestne prednosti (33:21). To je že v uvodnih minutah nadaljevanja povišala na 52:32, glede na to, da je imela vse vajeti igre v svojih rokah, pa jo je tudi z lahkoto zadržala do konca tekme.

Kar pet igralcev Krke je imelo dvomestno število točk, Stefan Sinovec pa je za malo zgrešil trojnega dvojčka. Dosegel je 15 točk, imel 10 skokov ter 8 podaj (indeks 33). Po 15 točk sta zbrala Matic Rebec (trojke 5:8) in Jure Lalić (8 skokov), deset jih je vknjižil Mirko Mulalić, prvi strelec tekme pa je bil Ive Ivanov z 18 točkami (met iz igre 7:10). Dosegel je točko več kot na drugi strani Simo Atanacković (trojke 5:5).

V skupini za prvaka je bila to prva tekma 7. kroga. Rogaška - Zlatorog Laško bo v petek, Tajfun - Union Olimpija pa v soboto. Krka bo naslednjo tekmo igrala 29. aprila v Laškem, Helios pa bo dva dni prej gostil Tajfun.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Petek (Maribor), Krejić, Nedović (oba Kranj).

* Krka: Rebec 15, Ivanov 18 (3:3), Sinovec 15, Rojc 2, Lalić 15 (3:4), Tomič 2 (2:2), Mulalić 10 (2:2), Dimec 2, Polutak 5, Lapornik 2, Drobnjak 6 (1:2).

* Helios Suns: Čakarun 12 (2:3), Ja. Močnik 10 (2:2), Gorjanc 1 (1:2), Atanacković 17 (2:3), Lelić 13 (8:8), Robertson 8, Vončina 2 (0:1).

* Prosti meti: Krka 11:13, Helios Suns 15:19.

* Met za tri točke: Krka 13:31 (Rebec 5, Sinovec 3, Mulalić 2, Ivanov, Drobnjak, Polutak), Helios Suns 6:21 (Atanacković 5, Lelić).

* Osebne napake: Krka 24, Helios Suns 19.