V Novem mestu čudeža ni bilo

24.4.2016 | 10:15

Novo mesto - Rokometni prvoligaši so sinoči odigrali tekme zadnjega kroga rednega dela prvenstva, ki so bile za vse klube z našega konca bolj kot ne le še formalnost. Novomeščani so imeli sicer še teoretične možnosti za uvrstitev v končnico, a bi morali za kaj takega premagati Gorenje, ali pa Škofjeločani izgubiti z zadnjeuvrščeni Sevnico, kar pa se seveda ni zgodilo. Uvrstitve v končnico se lahko tako veselijo le Ribničani, ki so za konec rednega dela doma suvereno ugnali Izolo.

Krka : Gorenje Velenje 26:31 (11:18)

Krka: Baznik, L. Rašo 4, Jurečič 2, Lavrič 2, Okleščen 4, Pršina, Irman 3, Nunčič, Jakše, Udovč, Jančar, Kovačič 3, D. Rašo, Orlič 2, Adamčič 5, Klobčar 1.

Gorenje: Cehte 3, Medved 2, S. Burić 2, Ovniček, B. Burić, Tajnik, Szyba 3, Skube 5, Golčar 2, Šoštarič 7 (1), Kleč 4, Mazej, Zaponšek, Ratajec 2, Nosan 1.

Da se Velenjčani, ki so skupaj s Celjani na vrhu lestvice in bodo v nadaljevanju prvenstva odločali o naslovu prvaka, v Novem mestu ne mislijo poigravati z usodo, so pokazali že v prvih minutah, ko so hitro povedli z 12:6 in potem tako prednost držali do konca srečanja. Pri Krki je bil s petimi zadetki najboljši Gal Adamčič.

A novomeški rokometaši po koncu tekme kljub vsemu niso bili žalostni, saj so na nek način vseeno zmagali. Tekma je bila namreč tudi dobrodelna, na njej pa so za operacijo Anje Zamida zbrali več kot 3000 evrov, v zbiralno akcijo pa so se vključili tudi rokometaši rokometnih klubov Gorenje Velenje, Trimo Trebnje in Riko Ribnica.

Urbanscape Loka : Sevnica 39:18 (19:10)

Urbanscape Loka: M. Vrbinc 2, Rakovec, Šibanc 5, Gartner 6, Bogdanič-Jenko 6 (3), Kavčič 4, Štremfelj, Dolenec 4, Cingesar 1, Bradeško 6, Panjtar, Rant 2, Bergant, Rebič 3, Kete, A. Vrbinc.

Sevnica: Leben, Ž. Krnc 4, D. Krnc, Župevc 1, Kuhar 10 (1), Flisek 2, Kolman, Kadilnik 1, Zelič, Mrgole.

Škofjeločani so v Sevnici, za katero je že dolgo jasno, da bo svojo zgodbo nadaljevala v drugi ligi, že po sedmih minutah so vodili za pet zadetkov, prednost pa že do konca polčasa povečali na devet golov. Svojo premoč so gostitelji še nadgradili v drugem polčasu, zaostanek gostov se je večal iz minute v minuto, največji pa je bil prav na koncu. Pri Sevničanih, ki so v Škofjo Loko prišli le z desetimi rokometaši, je izstopal Aleksander Kuhar z desetimi zadetki.

Slovenj Gradec 2011 : Trimo Trebnje 23:32 (14:14)

Slovenj Gradec 2011: Zbičajnik, J. Bulovič 3, Banfro 1, Suholežnik 2, Kašnik, Levc, Humek, Dujmovič 2, Hartman 3, Voršič 1, Šol 8 (5), Krevs, Ž. Bulovič, Podstenšek 1, Štumpfl 2, Soldo.
Trimo: Djurdjevič 10 (3), Florjančič 1, Murčehajič 4 (1), T. Grandovec 2, Vencelj, Skol 1 (1), Kotar, Sušin 5, Potočnik 1, Udovič 3 (2), Sašek 3, Pernovšek 1 (1), M. Grandovec 1 (1), Mlakar, Brana, Urbič.

Trebanjci so se od sezone, ki je po dolgih letih niso končali v zgornjem delu lestvice, poslovili z lepo zmago v Slovenj Gradcu. Trebanjci so v uvodnih minutah povedli z 8:3, a so jih domačini do polčasa ujeli in na začetku drugega dela igre celo povedli s 15:14, toda Trebanjci so nato hitro prišli do štirih zadetkov prednosti, odločilni udarec pa domačim zadali v zadnjih 15 minutah, ko so le še povečevali prednost. Maj Grandovec je v 59. s sedemmetrovko poskrbel za najvišjo - 31:21.

Riko Ribnica : Istrabenz plini Izola 32:26 (16:7)

Riko Ribnica: Leban 1 (1), Fink 2, Celminš 5, Grebenc 4, Knavs 2, Henigman 5, Skušek 2 (1), Pucelj 2, Petek, Nosan 2, Klarič, Kljun 1, Perovšek, Batinič, Atanasov 4, Košmrlj 2 (1).

Istrabenz plini Izola: Gregorič, Jurič 3, Čolić 2, Božič 3, Stepančič 2, Žgavec 2, Kecman, Štavar, Redžič 1, Ravlija, König 3, Velkavrh 8, Matijaševič 2.

Rokometaši Ribnice so z zmago nad Iozlo le še potrdili visoko četrto mesto in  uvrstitev v končnico državnega prvenstva. Gostje s Primorske so vodili le pri 1:0, nato pa so dobili kar osem golov zapovrstjo, Ribničani pa so že v prvem polčasu povedli z desetimi zadetki prednosti, tako da so si v nadaljevanju lahko privoščili tudi nekoliko bolj sproščeno igro, kar so gostje izkoristili, da so vsaj nekoliko omilili poraz.

Jeruzalem Ormož : Dobova 31:31 (17:18)

Jeruzalem Ormož: Kavčič 3, Horvat 2, Bogadi 5, Radujkovič 5, Čudič 9 (5), Grabovac, Žižek-Cvetko, Šutalo, Žuran, Ozmec, Grizolt, Balent, Petrovič, Mesarić 1 (1), Rajšp 1, Cirar 5.

Dobova: Miklavčič 5, Dražetič 8 (5), Zafran 3, L. Humek, Rožman, K. Humek, Seferović 7, Baznik, Kučič 1, Kaučič 3, Supančič, Koprivc 3, Ferkulj, Bezgovšek 1, Hotko, Blaževič.

Obračun ekip, ki nista imeli več možnosti za napredovanje v ligo za prvaka, prav tako pa sta bili varni pred mesti za izpad v drugo ligo, je postregel z izenačenim obračunom, na katerem si je le Dobova priigrala tri zadetke prednosti, sicer pa je bila največja razlika med tekmecema dva zadetka ali manj. Tako ni presenetljivo, da sta se tudi razšli z neodločenim izidom. Dobovčani so sicer imeli še v 57. minuti dva gola naskoka, ko je Kristjan Bezgovšek zadel za 31:29, toda Gašper Horvat in v zadnji minuti še Bojan Čudič sta poskrbela za 31:31.

Lestvica: 1. Celje Pivovarna Laško 49, 2. Gorenje Velenje 49, 3. Maribor Branik 37, 4. Riko Ribnica 31, 5. Koper 2013 31, 6. Urbanscape Loka 30, 7. Krka 29, 8. Jeruzalem Ormož 25, 9. Trimo Trebnje 24, 10. Dobova 17, 11. Istrabenz Plini Izola 15, 12. Slovenj Gradec 2011 12, 13. Slovan 8, 14. Sevnica 4.