košarka

Booker usoden za nekdanje moštvo

29.4.2016 | 20:15 | B. B.

Laško - Košarkarji Zlatoroga so po dramatični končnici zabeležili ugnali Krko z 81:80, s katero imata zdaj enako število zmag in porazov (5:3). Odločilen koš za Laščane je 4 sekunde pred koncem dosegel nekdanji krkaš Chris Booker.

Izenačena tekma je epilog dobila v zadnjih dveh minutah. Zlatorog je s trojko Mihe Vašla (25 točk, 8:13 iz igre) in košem Chrisa Bookerja (18 točk, 6:9 iz igre, 7 skokov) minuto in 45 sekind pred koncem tekme prišel do rekordnih desetih točk prednosti 77:67, ki pa se je v naslednjih 49 sekundah skoraj povsem stopila (79:78). Krka je s točkama Ive Ivanova (24 točk, 8:11 iz igre, 7 skokov) 20 sekund pred koncem tekme celo povedla z 80:79, po minuti odmora na zahtevo Aleša Pipana pa so domačimi spretno izpeljali zadnji napad, žoga je pod košem prišla do Bookerja, ki ni zgrešil ponujene priložnosti.

Krka se bo v naslednjem krogu (4. 5.) doma pomerila z Rogaška, nato pa 7. maja gostovala v Ljubljani, Zlatorog pa bo gostoval v Šentjurju, ligo Nova KBM pa prvaka pa končal doma proti Helios Suns.