Krka je izpadla, Olimpija je prvak, Krško še ni varno

14.5.2016 | 20:15

Za Mariborčane je dvakrat v polno zadel Mendy. (Foto: I. Vidmar)

Edini zadetek za Krko je dosegel Fuček. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometaši novomeške Krke so z današnjim porazom na domačem igrišču z 1:3 proti Mariboru ob zmagi Kopra v Gorici ostali tudi brez teoretičnih možnosti za obstanek v Prvi ligi Telekom Slovenije, podobno pa je tudi z Mariborčani, ki kljub uspehu v Novem mestu ne morejo več osvojiti naslova državnih prvakov, ki si ga je z zmago v Velenju že zagotovila Olimpija, ki ima boljši izkupiček iz medsebojnih srečanj. Krčani so tokrat remizirali v Zavrču, s čimer pa se še niso dokončno izognili morebitnim dodatnim kvalifikacijam.

Isto pravilo v primeru, če bi se zadnji krog razpletel tako, da bi imeli Krčani enako število točk kot Koper ali Zavrč, daje prednost tekmecem. Prav Koper in Zavrč pa se bosta v zadnjem krogu pomerila med seboj v Kopru. V primeru zmage Kopra bi morali Krčani, da bi se izognili dodatnim kvalifikacijam, v zadnjem krogu osvojiti vsaj točko, v primeru neodločenega izida v Kopru pa bi bili najmanj osmi, možen pa je seveda tudi za krško moštvo še bolj ugoden razplet, tudi tak, po katerem bi Krčani sezono zaključili na petem mestu.

Obe moštvi, ki sta se danes srečali pod Portovalom, sta za dosego ciljev sezone nujno potrebovali zmago in temu primerna je bila tudi napadalna igra obeh. Priložnosti so se tako kar vrstile, prvi pa so se veselili Mariborčani, potem ko je v 29. minuti po prodoru Jankovića po desni strani in natančni podaji v sredino Mendy iz neposredne bližine vrat žogo mimo nemočnega Mitrovića žogo pospravil v mrežo. Tekma s tem še zdaleč ni bila odločena, saj so Novomeščani že štiri minute kasneje po hitri akciji Novaka po desni in podaji na nasprotno stran do Fučka izenačili.

A novomeška vrsta ni uspela izenačenega izida zadržati niti do polčasa, le šest minut kasneje se je v vlogo strelca znova postavil Mendy. Čeprav je naliv v drugem polčasu nekoliko umiril igro, je bila ta še naprej zanimiva. Novomeščani so imeli kar nekaj priložnosti za novo izenačenje, ki so mu bili najbližje v 64. minuti, ko je Kostanjšek zadel vratnico. Tekma je bila dokončno odločena šele v četrti minuti podaljška, ko je za 3:1 zadel Dervišević.

Krka bo v zadnjem krogu prihodnjo soboto gostovala v Ljubljani, Maribor pa bo gostil Gorico.

Krka : Maribor 1:3 (1:2)

Strelci: 0:1 Mendy (29.), 1:1 Fuček (33.), 1:2 Mendy (39.), 1:3 Dervišević (90.).

Krka: Mitrović, Boccaccini, Ejup, Bogdan, Marotti, Brkljača, Kostanjšek (od 75. Dangubić), Welbeck, Fuček (od 90. Muhammed), Novak (od 54. Perić), Majcen.

Maribor: Handanović, Mertelj, Šme, Defendi, Viler, Filipović, Kabha (od 71. Dervišević), Bohar (od 63. Sallalich), Janković, Bajde (od 81. Tavares), Mendy.

Rumeni kartoni: Boccaccini, Fuček, Brkljača, Perić; Mertelj.

Rdeči karton: /.

Krčani bi se z zmago, ki se jim je po po zadetku Gregova ob koncu prvega polčasa nasmihala skoraj do konca srečanja, a jim je veselje pet minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom preprečil Golubar. Z zmago bi se Krčani dokončno rešili vseh skrbi v zvezi z obstankom in bi si s Celjem delili peto mesto, tako pa bodo morali počakati še na razplet zadnjega kroga, v katerem se bodo doma pomerili z Domžalami.

Zavrč : Krško 1:1 (0:1)

Strelca: 0:1 Gregov (45.), 1:1 Golubar (85.).

Zavrč: Ranilović, Cvek, Rogač, Golubar, Matjašič, Antić, Mužek, Jakšić, Pihler (od 41. Dodlek), Miketić, Tahiraj (od 78. Tišma).

Krško: Zalokar, Urbanč, Vuklišević, Štefanac (od 71. Poljanec), Pavič, Gregov, Čeh (od 88. Đurković), Jakolić, Pušaver, Žinko, Kramarič (od 53. Hotić).

Rumeni kartoni: Golubar, Mužek, Tahiraj, Jakšić, Rogač; Gregov, Kramarič.

Lestvica: 1. Olimpija 71, 2. Maribor 68, 3. Domžale 54, 4. Gorica 49, 5. Celje 42, 6. Rudar 41, 7. Zavrč 40, 8. Krško 40, 9. Luka Koper 37, 10. Krka 34.