rokomet

Remi prinesel Krki srebro, Trimu pa bron

15.5.2016 | 16:30 | I. V.

Trebnje - Tekma pred nabito polno tribuno med Trimom in Krko je odločala o naslovu kadetskih državnih prvakov. Današnji popoldanski obračun mladih rokometašev iz sosednjih mest se je končal neodločeno 16:16 in naslov je šel v Celje, Novomeščani so bili drugi, Trebanjci pa tretji. Če bi Novomeščani na sosedskem obračunu dosegli samo en zadetek več, bi naslov prvakov pripadel njim, Trebanjci pa bi prav tako osvojili bron, če pa bi Trimo premagal Krko, bi bron pripadel Novomeščanom, Trebanjcem pa srebro.

Tako se je končal finalni turnir kadetskega državnega prvenstva v rokometu, ki ga je v telovadnici trebanjske osnovne šole pripravil domači rokometni klub Trimo in se je, čeprav so prvenstvo osvojili Celjani, končal z velikim dokazom, da dolenjski rokometni delavci dobro delajo z mladimi in da se za prihodnost dolenjskega rokometa ni bati.

Na prvi včerajšnji tekmi finalnega turnirja so Celjani s 27:24 premagali domačine, Novomeščani pa so visoko z 21:12 ugnali škofjeloški Urbanscape. V prvem današnjem obračunu so Celjani z enim samim zadetkom razlike s 23:22 premagali Škofjeločane in si s tem, kot se je izkazalo kasneje, prislužili zlato. Sledil je dramatičen obračun med Trebanjci in Novomeščani. Večji del srečanja so sicer vodili gostje iz Novega mesta, največ s tremi zadetki na začetku drugega polčasa, tik pred koncem pa so izenačili na 15:15 in v zadnji minuti šele drugič na tekmi povedli (obakrat je v polno zadel Kotar), a so Novomeščani tik pred koncem z zadetkom Batagelja izenačil.Pri Trebanjcih je največ zadetkov dosegel Kristjan Horžen, šest, pri Novomeščanih pa je bil s štirimi zadetki najbolj učinkovit Tilen Kukman.

Pa še nekaj je treba omeniti -  izjemno vzdušje, ki so ga ustvarili navijači obeh ekip, ki so do zadnjega kotička napolnili tribuno trebanjske telovadnice. O čem takem lahko moštva v prvi članski ligi le sanjajo.