ostali športi

Danes so bili zlati mladinci

19.5.2016 | 18:20 | I. V.

Straža - Na evropskem prvenstvu v raftingu so bile danes na vrsti slalomske preizkušnje za vse kategorije, slovenski čolni pa so bili tudi tokrat med najhitrejšimi, dosedanjim šestim medaljam so pridružili še nove štiri, tokrat zlato med mladinci.

Prva članska posadka je prvi tek odpeljala sicer le z enim dotikom, ki prinese pet kazenskih sekund, a jo je končala na četrtem mestu za prvo češko, prvo rusko in drugo britansko posadko, v drugo pa so prav tako z enim dotikom svoj čas popravili za šest sekund in prehiteli Britance ter za drugouvrščenimi Rusi zaostali le 33 stotink sekunde. Druga slovenska posadka je osvojila 16. mesto.

Presenetili pa so straški mladinci v kategoriji do 19. leta, ki so po skromnejših predstavah prvi dan prvenstva v slalomu zablesteli in drugouvrščene Italijane premagali z 28, tretjeuvrščene Turke pa za 32 sekund. Razveseljiv je tudi pogled na rezultate v kategoriji do 23. leta, Kjer je sicer zmagala prva češka posadka, le dve sekundi za njo pa je uvrščen prvi slovenski čoln. Tretja je bila Slovaška 1, druga slovenska posadka pa je tekmo končala na osmem mestu.

Med veterani je zmagala Češka 1 pred Slovenijo 1 in Češko 2. V žesnki konkurenci je med mladinkami zmagala Rusija 1, med mlajšimi članicami prav tako Rusija 1 in med članicami tudi Rusija 1.

Zdaj se prvenstvo seli na reko Krko med Zagradcem in Šmihelom, kjer bodo jutri uradni treningi, v soboto pa tekma v spustu.