Polfinale začeli z gladko zmago

22.5.2016 | 08:30

Jure Lalić je bil z 20 točkami najboljši strelec Krke na prvi polfinalni tekmi z Domžalami. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke so z zmago s 83:78 (19:18, 39:30, 65:50) začeli polfinalni niz dvobojev z domžalskim Heliosom, še bolj prepričljivo kot Novomeščani Domžalčane pa je v Laškem Zlatorog ugnal Union Olimpijo.

Po precej izenačeni prvi četrtini in raztreseni igri na obeh straneh je novomeškim košarkarjem že pred polčasom, ki so ga dobili z devetimi točkami prednosti, uspelo najti svojo igro in počasi večati prednost, ko so na drugi dvominutni odmor odšli s petnajstimi točkami prednosti, pa je bilo jasno, da oslabljenim Domžalčanom tokrat ne more uspeti presenetiti. Le pet točk prednosti Krke ob koncu srečanja ni dokaza dobre igre gostov ampak bolj tega, da so se Novomeščani, ko so videli, da je zmaga njihova, sprostili.

Drugi tekmi polfinala bosta že jutri, ko se bo Krka s Heliosom pomerila v Domžalah, morebitna tretja pa v četrtek.

Krka : Helios Suns 83:78 (19:18, 39:30, 65:50)

Krka: Rebec 7 (1:2), Ivanov 16 (2:2), Sinovec 2, Rojc 8 (4:4), Lalić 20 (6:8), Mulalić 11 (3:4), Dimec 4, Lapornik 8 (2:2), Drobnjak 7.

Helios Suns: Ju. Močnik 1 (1:2), Čakarun 18 (4:4), Ja. Močnik 15, Atanacković 6 (1:1), Lelić 10 (6:6), Robertson 19 (5:5), Vončina 9.

Prosti meti: Krka 18:22, Helios Suns 17:18.

Met za tri točke: Krka 7:19 (Rebec 2, Ivanov 2, Mulalić 2), Helios Suns 5:17 (Vončina 3, Ja. Močnik, Atanacković).

Osebne napake: Krka 24, Helios Suns 21.

Pet osebnih: Rebec (39.).