Košarkarji Krke spet izgubili

23.5.2016 | 22:30

Košarkarji Krke se bodo morali z Domžalčani za finale pomeriti še enkrat, v četrtek v Novem mestu. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke tudi v polfinalu nadaljujejo po sistemu toplo - hladno. Nocoj so po suvereni zmagi na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva v Novem mestu v Domžalah z 68:73 izgubili z oslabljenim Heliosom in bodo morali, tako kot tudi druga polfinalista Olimpija in Zlatorog, v četrtek odigrati še tretjo tekmo.

Novomeščani so tekmo sicer nekoliko bolje začeli in prvo četrtino dobili, a v nadaljevanju popustili, domačini pa so z delnim izidom 15:2 zaostanek za pet točk pretopili v vodstvo za osem in na odmor odšli s prednostjo štirih točk, kar bi moralo biti dovolj krepko opozorilo Novomeščanom, da v drugem polčasu zaigrajo drugače in že v Domžalah odločijo polfinale.

V tretji četrtini jim je načrt uspel in zadnjih deset minut so začeli s prednostjo petih točk. Vendar so Domžalčani z obrambo po vsem igrišču in disciplinirano igro ustavili Krkino igro, znova naredili delni izid 15:2 ter v zaključku srečanja imeli dovolj moči, da Novomeščanom niso dovolili preobrata.

Helios Suns : Krka 73:68 (16:18, 34:30, 49:54)

Helios Suns: Ju. Močnik 8 (2:2), Čakarun 10 (2:2), Ja. Močnik 10 (4:4), Gorjanc 8 (1:2), Atanacković 12 (1:2), Lelić 12 (5:7), Robertson 8, Vončina 5 (3:4).

Krka: Rebec 9 (0:2), Ivanov 17 (1:2), Sinovec 4 (2:2), Lalić 17 (3:4), Mulalić 10, Dimec 2, Lapornik 9 (4:4).

Prosti meti: Helios Suns 18:23, Krka 10:14.
 Met za tri točke: Helios Suns 9:24 (Ja. Močnik 2, Robertson 2, Ju. Močnik 2, Atanacković, Lelić, Gorjanc), Krka 8:29 (Rebec 3, Ivanov 2, Mulalić 2, Lapornik).
 Osebne napake: Helios Suns 21, Krka 26.
 Pet osebnih: Sinovec (33.).