nogomet

Brežičani na pragu druge lige

6.6.2016 | 11:10 | B. B.

Brežičane na klopi vodi Antoni Brdik. (Foto: facebook/NK Brežice)

Strelec prvega gola in s 27 zadetki tudi 3. SNL sever Jurica Jeleć. (Foto: facebook/NK Brežice)

V Ljubljano je brežiške nogometaše prišlo bodrit dva avtobusa navijačev. (Foto: facebook/NK Brežice)

Brežice - Nogometaši NK Brežice so na pragu zgodovinskega uspeha. V vsega dveh sezonah, odkar so po sedmih letih na noge ponovno postavili člansko moštvo, ki je v prvi sezoni najprej osvojilo ligo Golgeter MNZ Celje, letos pa še naslov prvaka 3. SNL sever,se bodo Brežice v prihodnji sezoni najverjetneje merile v 2. SNL.

Brežice so v soboto namreč na prvi kvalifikacijski tekmi za vstop v 2. SNL v Ljubljani premagali Ilirijo s kar 4:0. Brežice je v sodniškem podaljški prvega polčasa v vodstvo popeljal prvi strelec 3. SNL sever Hrvat Jurica Jeleć, v 64. minuti je prekršek v kazenskem prostoru in enajstmetrovko v 2:0 pretopil kapetan Robert Drugovič, ki se je s soigralci veselil še v 73. minuti, ko je zadel za 3:0. Piko na i za zmago, ki Brežičane praktično že pelje v drugo ligo, je z zadetkom v 84. minuti postavil Stanislav Turk.

Brežičane je v Zgornjo Šiško prišlo bodrit dva avtobusa zvestih posavskih navijačev in na povratni tekmi v sredo se v Brežicah obeta pravi nogometni praznik.