ostali športi

KASAŠKE DIRKE V KRŠKEM / Izjemna šentjernejska Dior MS in Igor Novak

8.6.2016 | 11:20 | L. M., foto: Anja Medle

Pokal Igorju Novaku.

Krško, Šentjernej - Konjeniški klub Posavje Krško je konec tedna na hipodromu Brege organiziral kasaške dirke. Kljub oblačnemu in rahlo deževnemu popoldnevu, je bilo ob odlično pripravljeni stezi lahko videti zelo hitre dirke.

Izjemna šentjernejska Dior MS in Igor Novak

Večina dirk je bilo odprtih, tako da so lahko poleg slovenskih nastopili tudi tuji kasači. Poleg omenjenih dirk, je bila na sporedu še dirka francoskih kobil. Večina je z največjo nestrpnostjo čakala na razplet dirke Šampionat 2016, ki je bila izvedena v dveh tekih in je rezervirana samo za slovenske kasače. Z nazivom Šampion 2016 se je okronal Dakot, ki ga je do velike zmage pripeljal Milan Žan, z novim rekordom slovenskih hipodromov 1:13,2.

Šentjernejčani z novim rekordom kluba

V drugi točki sporeda je uspešni šentjernejski kasač Vojo Maletić pripeljal konja Felixa (AT) do 5. mesta s kilometrskim časom 17,8 na razdalji 1600 metrov. V četrti točki sporeda se je Tomaž Novak s konjem Landorjem veselil 3. mesta s kilometrskim časom 16,1 na razdalji 1600 metrov.

Kot pravita Lana Zrinjanin in Rok Hočevar iz Kluba za konjski šport Šentjernej, je bilo najbolj napeto v peti točki sporeda, kjer se je pomerila izjemno izenačena skupina konj. Zmago sta si na močan finiš privozila z izjemnim kilometrskim časom 13,9 na razdalji 1600 metrov Dior MS in Igor Novak ter s tem tudi izboljšala svoj rekord na kratkih distancah. Dior MS je tako postal najhitrejši kasač v zgodovini šentjernejskega kluba.

V šesti točki sporeda, dirki francoskih kobil, je Anita FR na vajetih Jožeta Judeža osvojila 4. mesto z novim rekordom na kratke razdalje - 1.15,8.Vsem tekmovalcem čestitke!