dolenjska

Jernejeve kasaške dirke tokrat z dirko kvadrig

30.8.2016 | 11:30 | L. M. , foto: N. in T. Medle

Šentjernej - Na hipodromu v Šentjerneju so se v sklopu občinskega praznika Jernejevo v nedeljo popoldne odvile kasaške dirke. Glavni dirki dirki dneva sta bili Memorial Jurija Levičnika in Šentjernejski maraton.

Okrog 1500 gledalcev si je v spremljevalnem programu med posameznimi točkami ogledalo Prijateljstvo brez meja Tamare Hočevar s konjem. Po dirkah je bila izvedena promocijska dirka dvosedov, v katerih so poleg tekmovalcev sedeli pokrovitelji posameznih dirk, na koncu pa še dirka kvadrig oz. četverovpreg z antičnim privdihom, kot poročata Rok Hočevar in Lana Zrinjanin.

V prvi točki sporeda, za 3- do 14-letne slovenske kasače z zaslužkom do 600 evrov sta se do 2. mesta pripeljala Aleš Košak in Camila s kilometrskim časom 1.23,5 na razdalji 1680 metrov. Takoj za njima sta se v svojem prvem štartu na 3. mesto uvrstili Anja Medle in Lory Poli Oli s časom 1.23,7. Do 5. mesta pa sta prav tako v prvem štartu prišli Lana Zrinjanin in Giselle s časom 1.25,1.

V drugi točki sporeda, za 3- do 14-letne EU kasače z zaslužkom do 1.400 evrov sta se 2. mesta veselila letošnja dvakratna zmagovalca Tomaž Novak in Gulianne s kilometrskim časom 1.18,6 na razdalji 1680 metrov ter s tem tudi izboljšala rekord na kratke proge. Kobila je sicer v lasti Staneta Laha in njegovega sina Boštjana. 3. mesto sta osvojila Andrej Simončič in Anuša s časom 1.19,3. Za njima sta se na 4. mesto uvrstila Silvo Bučar in Helmut (AT) s časom 1.19,5. Arianna, ki je hlevska kolegica Anuše iz hleva Košak, je na vajetih Andreja Košaka prišla do 5. mesta s časom 1.19,8. V tretji točki sporeda, za 3- do 14-letne slovenske kasače z zaslužkom do 2.500 evrov, je Vito Šadl pripeljal Los Angelesa na 3. mesto s kilometrskim časom 1.19,9 na razdalji 1680 metrov. Konj je sicer v lasti domačinke Darje Judež. V četrti točki sporeda, za 3- do 14-letne EU kasače z zaslužkom do 5.000 evrov, sta prav tako 3. mesto osvojila Damjan Oražem in Sharon and Glory (IT) s kilometrskim časom 1.18,9 na razdalji 2100 metrov. Kobila je sicer v treningu pri domačinu Andreju Simončiču.

Dirka dneva - Spominska dirka Jurija Levičnika, za 3- do 14-letne EU kasače z zaslužkom do 8.000 evrov, je postregla z najhitrejšimi časi dneva. Domačinom se je žal zmaga tudi tokrat izmuznila. Najbližje sta bila na 2. mestu Tomaž Novak in Dior MS s kilometrskim časom 1.17,4 na razdalji 2100 metrov. Takoj za njima pa sta 3. mesto osvojila Lana Zrinjanin in Gingersnap prav tako z odličnim časom 1.17,5.

Šentjernejski maraton je dobil Dream Catcher na vajetih Damjana Vajsa ter v lasti Deajana Sukiča iz KK Ljutomer. V odprti dirki pa je slavil Sun Naglo OM v lasti Jelka Orla iz KK Ljubljana na vajetih Jožeta Sagaja ml.