Ribničani v Novem mestu, Trebanjci doma

10.9.2016 | 11:30 | I. V.

Novo mesto - Rokometni prvoligaši so odigrali prvi krog v 1. NLB Leasing ligi. Najvišje zmage so se veselili Trebanjci, ki so v domači dvorani s 26:19 premagali Izolo, dolenjski obračun med Krko in Ribnico pa so v Novem mestu dobili gosti, ki so do prve občutnejše prednosti prišli v zadnjih minutah prvega polčasa, v nadaljevanju pa Novomeščanom niso dovolili več kot približati se na en zadetek zaostanka dve minuti pred koncem tekme. Dobovčani so v gosteh z 20:24 izgubili s Škofjeločani.

V naslednjem krogu bo Krka v soboto, 17. septembra, gostovala v Dobovi, Ribničani in Trebanjci pa se bodo med sabo pomerili v Ribnici.

Trimo Trebnje : Istrabenz Plini Izola 26:19 (14:8)

Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Cvetko, Djurdjević 6 (2), Florjančič 3, Grojzdek, Skol 1, Kotar 3, Sikošek Pelko 1, Sašek, 1, Željko 4, M. Grandovec, Mlakar 3, T. Grandovec 4, Mikec, Urbič.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Puhanič, Jurič 2, Božič 8 (2), Zorič-Stepančič, Žgavec, Kecman 5, Vuković 2, Ščepanović, Stopar 1, Poberaj, König 1, Madžarević.

Krka : Riko Ribnica 25:28 (12:15)

Krka: Nunčič, Tomić, L. Rašo, Jurečič 6 (3), Lavrič 9, Didovič, Pršina 1, Irman, Jakše 3, D. Rašo, Brajer, Bezgovšek, Orlič 1, Klobčar 5 (2).

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 4 (2), Fink 6, Grebenc 1, Knavs 1, Henigman 4, Skušek, Pucelj 3, Pahulje, Nosan 5, Kovačič, Erak, Kljun, Kulenović 2, Košmrlj 2.

Urbanscape Loka : Dobova 24:20 (11:12)

Urbanspace Loka: A. Vrbinc, Panjtar, M. Vrbinc 5, Rakovec, Šibanc 1 (1), Gartner, Maček, Kavčič 5, Štremfelj 2, Rant, Bradeško, Jeseničnik, Pipp, Bergant, Jesenko 3, Jamnik 8 (4).

Dobova: Prezelj, Miklavčič 5, Zafran, L. Humek, Rožman, K. Humek, Seferović 1, Toporišič 1, Baznik, Hardović 1, Supančič, Koprivc 2, Kučič 2, Cigler 1, Hotko 7 (5), Blaževič.