Krčani izgubili v Kopru; poraz tudi za Brežice

11.9.2016 | 11:30

Ilustrativna fotografija (Foto: B. B., arhiv DL)

Nogometaši Krškega so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije na gostovanju v Kopru izgubili z 0:1 (0:0).

* Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Obrenović, Pospeh (oba Ljubljana) in Vojska (Dob).

* Strelec: 1:0 Datković (71.).

* Luka Koper: Simčič, Valencia (od 80. Park), Ibričić, Biljan, Sikošek, Datković, Belima, Andrejašič, Štromajer, Situ (od 33. Kokorovič), Pučko.

* Krško: Zalokar, Šturm, Špiler (od 46. Sadiković), Bučar, Vuklišević, Pavić (od 84. Čeh), Dangubić, Jurečič, Dušak, Vokić (od 62. Kramarič), Pušaver.

* Rumeni kartoni: Belima, Andrejašič, Kokorovič, Ibričić, Datković, Pučko; Špiler, Pušaver, Bučar.

Koprski nogometaši so še na četrti domači tekmi v sezoni zmagali. Skupaj pa imajo že pet zmag in je vsaj začasno pred njimi le Gorica, ta ima ob tekmi manj prav tako 15 točk. Junak tekme je bil Toni Datković, ki je zabil edini gol na tekmi. Krčani, v polju enakovredni in gledano v celoti, kot poroča, sta, tudi nekoliko nevarnejši, so po tretjem porazu na osmem mestu z devetimi točkami.

Koprčani so bili pred tekmo favoriti in že v prvi minuti je Jaka Štromajer z glavo nevarno zagrozil, a se je izkazal vratar Krčanov Marko Zalokar. Z izjemo poskusa Davida Bučarja v osmi minuti, ko je bil koprski vratar Vasja Simčič zanesljiv, je sledilo kar precej minut igre brez pravih nevarnosti za oba vratarja. Koper je sicer imel pobudo, a se je vse ustavilo pred kazenskim prostorom gostov.

V 21. minuti pa je sledila izvrstna priložnost za goste. Osamljeni Filip Dangubić je sprožil s 14 metrov, Simčič je izvrstno posredoval in s skrajnimi močmi žogo izbil v kot. V 29. minuti bi Joel Valencia skoraj presenetil Zalokarja, ki je stal nekoliko preveč od svojih vrat. Na drugi strani je Bučar v 31. minuti sam z leve strani pritekel pred koprska vrata, a je bil Simčič znova na mestu. Sledil je kot za goste, poskus Roberta Pušaverja je znova ustavil Simčič.

Prvo pravo nevarnost v drugem polčasu so gledalci videli šele v 57. minuti, ko je Štromajerju gostujoča obramba v zadnjem trenutku blokirala strel v zelo obetavnem položaju. V 67. minuti je za goste z leve strani v zunanji del mreže Kopra sprožil Damir Sadiković, to je bila tudi prva polpriložnost za Krško v nadaljevanju tekme. V 71. minuti pa je sledil zadetek za domače.

Po kotu z desne strani se je Datković dobro znašel na prvi vratnici in iz neposredne bližine premagal nemočnega Zalokarja. V 81. minuti je po podaji In-Hyeok Parka mojstrsko z voleja s 16 metrov streljal Senijad Ibričić, z lepo obrambo se je izkazal Zalokar. V zaključku tekme so disciplinirani Koprčani zadržali minimalno vodstvo in zmago.

Koprčani bodo tekmo 9. kroga v Novi Gorici igrali šele 28. septembra, Krčani pa bodo prihodnjo soboto gostili Maribor.

V drugi ligi visok poraz Brežičanov

Nogometaši slovenske druge lige so začeli 6. krog tekmovanja. Visoko zmago s kar 7:0 so vknjižili pri Dobu, ki je bil boljši od Zavrča in se tako povzpel na drugo mesto prvenstvene lestvice. Brežice so doma z 1:4 izgubile proti kranjskemu Triglavu.

BREŽICE TERME ČATEŽ - TRIGLAV KRANJ 1:4 (0:1)

* Brežice, gledalcev 350, sodniki: Vinčić, Kordež, Gabrovec.

* Strelci: 0:1 Šmit (38./11 m), 1:1 Drugovič (54./11 m), 1:2 Šmit (63./11 m), 1:3 Poplatnik (87.), 1:4 Azinović (94./avtogol).

* Brežice Terme Čatež: Štefković, Jakolić, Azinović, Gatarič, Turk, Drugovič, Jelać, Martić (od 83. Rožman), Božič (od 46. Lazić), Kuntarič, Hadžanović.

* Triglav Kranj: Džafić, Gajić, Krcić, Robnik, Poplatnik, Udovič, Kuhar, Šmit (od 66. Arh Česen), Suljević (od 46. Poljanec), Bojić, Bukara (od 83. Ahačič).

* Rumeni kartoni: Jakolić, Drugovič, Martić, Hadžanović, Kuntarič; Gromilič, Bojić, Gajić, Kuhar, Robnik

* Rdeča kartona: Gajić (53.), Drugovič (59.).

ROLTEK DOB - ZAVRČ 7:0 (3:0)

* Športni park Dob, gledalcev 80, sodniki: Matković, Benc in Šinkovec.

* Strelci: 1:0 Lunder (1.), 2:0 Račić (20.), 3:0 Lunder (41.), 4:0 Grvala (47.), 5:0 Čretnik (64.), 6:0 Kidrič (68.), 7:0 Pele (71.).

* Roltek Dob: Čretnik, Češnjevar (od 54. Zupanc), Kukavica (od 66. Pele), Račić, Leskovar, Čretnik, Romih, Grvala, Lunder (od 55. Kidrič), Mirtič, Šmigoc.

* Zavrč: Kovačić, Kukec, Lonzarić, Zorko, Marciuš (od 78. L. Prahić), Monjac, Ptiček, Županić, Krajnc (od 50. Wojciechowski), Ahec, Murko (od 66. N. Prahić).

* Rumeni kartoni: Grvala, Šmigoc; Kukec.

* Rdeči karton: Lonzarić (22.).