V drugem krogu dva lokalna derbija

18.9.2016 | 09:20

Ribnica, Brežice - Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 2. kroga 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Trimo s 27:24 (13:12), Dobovčani pa so bili z 31:28 (16:11) močnejši od novomeške Krke. Začela se je tudi rokometna liga za ženske. V 1. krogu so krkašice gostovale pri ekipi Zelene doline Žalec, a so jih gostiteljice premagale s 27:20 (14.:10).

Riko Ribnica - Trimo Trebnje 27:24 (13:12)

Igralci iz dežele suhe robe so dosegli drugo zaporedno zmago, po uvodnem zmagoslavju v dolenjski prestolnici so ukanili še Trebanjce, ki so v uvodnem krogu na domačih tleh opravili s tekmeci iz Izole.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so solidno začeli obračun, po vodstvu z 8:4 pa popustili, kar so bojeviti Trebanjci izkoristili in jih tik pred koncem polčasa praktično ujeli (12:11). Trebanjci so v 34. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (15:15), kar je favorizirane gostitelje prisililo v popolno mobilizacijo. Ta pristop se je hitro obrestoval, v 42. minuti so povišali na 21:17, z resno in odgovorno predstavo pa onemogočili gostujoče poskuse po prevratu.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Grebenc s sedmi, v gostujoči pa Miloš Djurdjević s šestimi goli.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, trebanjska pa bo gostila Dobovo. Obe tekmi bosta v soboto, 24. septembra.

* Športna dvorana, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 3 (2), Fink 2, Grebenc 7, Knavs 2, Henigman, Skušek 5, Pucelj, Pahulje, Nosan 3, Kovačič 3, Erak 1, Kljun, Kulenović 1, Košmrlj.

* Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Cvetko, Djurdjević 6 (2), Florjančič 3, Grojzdek, Skol, Kotar 2, Sikošek Pelko, Sašek 5, Željko 1, M. Grandovec 1, Mlakar 3, T. Grandovec 3, Mikec, Urbič.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (3), Trimo Trebnje 2 (2).

* Izključitve: Riko Ribnica 10, Trimo Trebnje 4 minute.

Dobova - Krka 31:28 (16:11)

Rokometaši iz Dobove so po uvodnem porazu v Škofji Loki tokrat zanesljivo ukanili tekmece iz Novega mesta, ki so doživeli drugi poraz v nizu.

Domačini so sijajno odprli tekmo, ki je bila zaradi obnove domače dvorane tokrat v Brežicah, in si že v 16. minuti priigrali prednost osmih golov (10:2), v nekaj manj udarnem ritmu pa nadaljevali vse do konca prvega polčasa, ki so ga zaključili z nekoliko nepričakovano, a zasluženo prednostjo petih golov (16:11).

V drugem polčasu so Novomeščani zaigrali veliko bolj resno in v 35. minuti znižali na dva gola (15:17), nato pa so niti igre znova prevzeli gostitelji in v 42. minuti povišali na 22:16. V nadaljevanju niso popustili, na svoj račun so zasluženo vpisali prvi par točk v tej sezoni.

V domači zasedbi sta bila nezaustavljiva Adam Seferović z 12 in Izidor Hotko z osmimi zadetki, v gostujoči pa je Jan Jurečič zabil 13 golov.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, novomeška pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 24. septembra.

* Športna dvorana, sodnika: Kavalar in Turnšek (oba Celje).

* Dobova: Prezelj, Miklavčič 3, Zafran 1, L. Humek, Rožman, K. Humek, Seferović 12, Toporišič, Baznik, Hardović, Supančič, Koprivc 5, Kučič 2, Cigler, Hotko 8 (2), Blaževič.

* Krka: Nunčič, Tomić, L. Rašo 2, Jurečič 13 (2), Lavrič 1, Didovič, Oklešen 5, Pršina, Irman 1, Jakše 4, D. Rašo, Brajer, Bezgovšek, Orlič, Klobčar 2.

* Sedemmetrovke: Dobova 2 (2), Krka 2 (2).

* Izključitve: Dobova 6, Krka 8 minut.

Izidi 1. NLB Leasing lige v rokometu:
* Izidi, 2. krog:
- petek, 16. septembra:
Drava Ptuj - Istrabenz Plini Izola 26:23 (14:12)
- sobota, 17. septembra:
Koper 2013 - Maribor Branik        32:20 (13:10)
Riko Ribnica - Trimo Trebnje       27:24 (13:12)
Dobova - Krka                      31:28 (16:11)
Jeruzalem Ormož - Urbanscape Loka  31:31 (13:13)
Dol TKI Hrastnik - Slovenj Gradec  28:23 (15:9)
12. Istrabenz Plini Izola  2  0  0  2  42:52  0

V galeriji pa posnetki s tekme med Dobovo in Krko, ki so jih poslali iz MRK Krka.