ostali športi

Hribarju in Cvetku ni steklo, Jorgič dobro začel

25.9.2016 | 12:00 | I. V.

Peter Hribar in Tilen Cvetko med tekmo s Tajvancema Fengom in Lijem. (Foto: I. Vidmar)

Otočec - Včeraj slovenskim igralcem namiznega tenisa na 18. mednarodnem prvenstvu Slovenije za kadete in mladince ni šlo najbolje, saj se med fanti nobeni slovenski dvojici ni uspelo uvrstiti v četrtfinale, do medalj pa sta z uvrstitvijo v polfinale segli le mladinki Ana Tofan in Aleksandra Vovk, ki sta v bojih dvojic že osvojili bronasto medaljo, danes ob 14.30 pa se bosta potegovali za nastop v finalu.

Člana domačega namiznoteniškega kluba Krka domačin Peter Hribar, ki je nastopil bolan, in Tilen Cvetko sta včeraj v šestnajstini finala s s 3:0 premagala Hrvata Borovnjaka in Zovka, v osmini finala pa z 1:3 izgubila s Fengom in Lijem s Tajvana. Med posamezniki je Hribar v prvem krogu s 3:0 premagal Mongiustija iz San Marina, Cvetko pa s 3:1 Italijana Stefana Bornio.V naslednjem krogu je Hribar izgubil dvoboj za uvrstitev med najboljših 16 z Nemcem Meissnerjem z 1:4, Cvetko pa z enakim izidom z Japoncem Kashiwo. Aljaž Šmaljcelj je dvoboj z uvrstitev med 16 z Avstrijcem Trinkom izgubil z 1:3.

Danes zjutraj je Darko Jorgič v šestnajstini finala s 4:2 premagal Madžara Molnarja.