Šentjernejski kasači na dirkah v Stožicah

28.9.2016 | 11:55

Ilustrativna slika. (Foto: KKŠ)

Šentjernej - Kasaški klub Stožice je konec tedna organiziral tekmovalni dan in kot sporoča Rok Hočevar, so sodelovali tudi iz Kluba za konjski šport Šentjernej. Osrednja točka sporeda je bila rejska dirka Jesenski kriterij, v kateri so se pomerili najboljši 3- do 14- letni kasači. Zmago sta si privozila Milan Žan in Dakot s kilometrskim časom 1.17,5 na razdalji 2600 metrov.

V drugi točki sporeda, Avtoštart za 3- do 6- letne slovenske kasače z zaslužkom do tisoč evrov, sta 5. mesto osvojila Aleš Košak in Camila s kilometrskim časom 1.20,6 na razdalji 1600 metrov. V tretji točki sporeda, Avtoštart za 3- do 14- letne slovenske kasače z zaslužkom do 2.500 evrov, je ponovno 2. mesto osvojila izjemna Gulianne na vajetih Tomaža Novaka s kilometrskim časom 1.19,5 na razdalji 1600 metrov. Takoj za njima sta se uvrstila Andrej Simončič in Anuša s časom 1.20,5. Ivan Košak in Cara Gerd sta si s časom 1.21,2 priborila 5. mesto. V četrti točki sporeda Avtoštart za 3- do 14- letne EU kasače z zaslužkom do 4 tisoč evrov je do 3. mesta prišla Rucoea Spritz (IT), ki jo je tokrat vozil Damjan Oražem, s kilometrskim časom 1.17,1 na razdalji 1600 metrov.

V zadnji, osmi točki sporeda Tour Trotteur Francais Slovenie 2016, je naša edina predstavnica Anita (FR), v dirki francoskih kobil, osvojila 4. mesto z voznikom Vitom Šadlom s kilometrskim časom 1.18,7 na razdalji 2620 metrov. Naslednji dirkalni dan 9. oktobra pripravlja Klub za konjski šport Šentjernej.